WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

KMŚ 2017: Sam Deroo to za mało na mistrzów Włoch

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W 2. kolejce Klubowych Mistrzostw Świata 2017 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała 2:3 z Cucine Lube Civitanova. Samowi Deroo zabrakło wsparcia pozostałych skrzydłowych.

Spotkanie pomiędzy ZAKSĄ a Cucine Lube było niezwykle emocjonujące. Kędzierzynianie prowadzili 2:1 i mieli szansę zdobyć w tym meczu komplet punktów, ale w czwartej partii zepsuli zbyt dużo zagrywek, a mistrzowie Włoch wykorzystali swoją szansę. Po nerwowej końcówce Cucine wygrało 3:2.

Obie drużyny ryzykowały zagrywką, ale więcej korzyści przyniosło to Cucine Lube Civitanova. Wprawdzie przyjezdni zepsuli 20 serwisów, ale posłali 11 asów (po 3 punkty zdobyli Micah Christenson i Enrico Cester). Natomiast ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przy 3 asach zepsuła 14 zagrywek.

Mistrzowie Włoch przeważali nad kędzierzynianami również w grze na siatce. Zablokowali 14 akcji rywali, z czego 5 punktów wywalczył Enrico Cester, a o jedno "oczko" mniej Cwetan Sokołow.

Mimo że Sokołow nie zagrał tak efektownie, jak dzień wcześniej przeciwko Sadzie Cruzeiro, to znów był liderem Cucine Lube (27 punktów). W czwartym secie ciężar zdobywania punktów na swoje barki wziął Osmany Juantorena, autor 20 "oczek".

Natomiast w szeregach ZAKSY wyróżnił się Sam Deroo (24 punkty). Niską skuteczność w ataku mieli Maurice Torres (13 punktów, 28 proc. w ataku) i Rafał Buszek (10 punktów, 29 proc. w ataku).

Porównanie statystyk:

ZAKSA Kędzierzyn-KoźleElementCucine Lube Civitanova
3Asy serwisowe11
14Błędy na zagrywce20
33 proc. (11 błędów)Przyjęcie pozytywne43 proc. (3 błędy)
41 proc. (60/145)Skuteczność ataku46 proc. (61/132)
9Błędy w ataku9
8Bloki14

ZOBACZ WIDEO: Asysta Kamila Glika - zobacz skrót meczu AS Monaco - ESTAC Troyes [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Sam Deroo to najlepszy siatkarz ZAKSY?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL