Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facundo Conte (nr 7)WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Facundo Conte (nr 7)

KMŚ 2017: chiński sposób na wygraną nie nazywał się Facundo Conte

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Shanghai Volleyball Club godnie pożegnał się z Klubowymi Mistrzostwami Świata, pokonując po tie-breaku argentyński Personal Bolivar. Warto docenić postawę Juliena Lyneela, jednego z bohaterów spotkania.

Chiński zespół bardzo ryzykował zagrywką, czasem na granicy lekkomyślności i to sprawiło, że stracił w ten sposób aż 29 punktów, czyli jak łatwo policzyć, ponad jednego seta. Ale ciągła presja na rywalu sprawiła, że Personal Bolivar miał słabsze przyjęcie od Shanghai Volleyball Club i w konsekwencji nieco gorzej spisywał się w ataku. Poniżej swoich możliwości zagrał Milos Nikić (tylko 32 procent skończonych akcji), za to reprezentant argentyńskiej ekstraklasy mógł liczyć na Rozalina Penczewa (18 pkt) i Theo Lopesa (15 pkt).

Trenerzy obu drużyn zdecydowali się na stałą zmianę rozgrywających (Shen Qiong po pierwszym secie, Javier Weber po drugim), ale koniec końców lepiej na roszadach wyszedł Chińczyk. Ekipa z Szanghaju, poza gwałtownym załamaniem w trzecim secie, utrzymała równy i wysoki poziom skuteczności, a najwięcej braw za swój występ powinien zebrać środkowy Zheija Zhang, który skończył 9 z 14 akcji i trzykrotnie blokował rywali. Natomiast siatkarze Personalu z seta na set tracili precyzję i do tego regularnie oddawali przeciwnikom punkty po swoich błędach, zwłaszcza w ataku. 

Nie można było mieć większych zastrzeżeń do Facundo Conte, który punktował 20 razy i utrzymał pozytywne przyjęcie zagrywki na poziomie 71 procent, ale większy wpływ na końcowe zwycięstwo Shanghai VC miał inny doskonale znany z PlusLigi gracz. Mowa o Julienie Lyneelu, niemal bezbłędnym w linii przyjęcia i zdecydowanie pewniejszym na siatce (11/19 w ataku) od Argentyńczyka. 

Porównanie statystyk:

Shanghai Volleyball ClubElementPersonal Bolivar
4Asy serwisowe3
29Błędy przy zagrywce19
80 proc. (5 błędów)Przyjęcie pozytywne64 proc (6. błędów)
48 proc. (56/116)Skuteczność ataku43 proc. (51/118)
5Błędy w ataku13
9Bloki10

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Juan Pablo Sorin oszalał! Zobacz niecodzienny pokaz

Jak ocenisz grę Shanghai Volleyball Club w KMŚ 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL