WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Salvador Hidalgo Oliva

Czas na kosmiczną siatkówkę! Przed nami Mecz Gwiazd PlusLigi

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Piątek 15 grudnia jest wyjątkowym dniem, po siedmiu latach przerwy powraca bowiem Mecz Gwiazd PlusLigi. Najlepsi gracze ekstraklasy stworzą niezapomniane widowisko.

W historii PlusLigi Mecze Gwiazd odbyły się dwukrotnie, za każdym razem w Warszawie. Ostatnia edycja miała miejsce w 2010 roku. Po długiej przerwie powrócono do pomysłu rozegrania tego spotkania, które w tym roku odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

Data nie jest przypadkowa - piątek jest bowiem dniem przerwy po fazie grupowej Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy 2017, najlepsze cztery drużyny przenoszą się do Krakowa, by od soboty walczyć o medale tego prestiżowego turnieju.

Składy Północy i Południa do Meczu Gwiazd kibice wybrali w drodze głosowania. Jednak kontuzje wymusiły zmiany w zestawieniu ekipy z Północy, urazy wyeliminowały z gry w Meczu Gwiazd Michała Filipa i Mateusza Mikę, zaś Piotra Nowakowskiego i Daniela Plińskiego zabraknie z powodów rodzinnych. W głosowaniu nie wzięli udziału siatkarze PGE Skry Bełchatów i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z uwagi na walkę obu drużyn w KMŚ 2017.

Zespół Północy poprowadzi duet Andrea Anastasi - Stephane Antiga, zaś trenerami Południa są Piotr Gruszka - Mark Lebedew. Siatkarzem z największą liczbą głosów jest Salvador Hidalgo Oliva (67 proc.), który jest jednym z najbarwniejszych graczy PlusLigi.

ZOBACZ WIDEO Brutalna prawda o polskiej kadrze. Duński trener sprowokował Adama Nawałkę

- Jeśli gram mecz, jakikolwiek, to chcę go wygrać, walczę wyłącznie na poważnie. Taki też jest mój pomysł na Mecz Gwiazd - chcę, aby moja drużyna wygrała. Nigdy nie gram w siatkówkę dla zabawy. Wiem, że ludzie, którzy przychodzą na takie imprezy oczekują widowiska, czegoś, czego nie oglądają w siatkówce na co dzień. Ale ja osobiście wolę grać na serio - przyznał Salvador Hidalgo Oliva, który wystąpi w zespole Południa.

- Jeszcze niedawno w ogóle marzyłem o tym, żeby grać w zespole PlusLigi, a w tym sezonie zostałem wytypowany do gry w meczu gwiazd! Naprawdę cieszę się, że zostałem w ten sposób doceniony przez kibiców - powiedział Łukasz Kaczmarek, który będzie jedną z gwiazd w ekipie z Północy.

Mecz Gwiazd PlusLigi: Północ - Południe / pt. 15.12.2017 r., godz. 19:00

Kto wygra Mecz Gwiazd PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):