Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Taylor SanderWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Taylor Sander

KMŚ 2017: Cucine Lube uratowała przed PGE Skrą cierpliwość

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
- Kluczem do naszego zwycięstwa była cierpliwość i wola walki - powiedział po sobotnim półfinale trener Cucine Lube, Giampaolo Medei. Włosi pokonali PGE Skrę Bełchatów 3:0 i pewnie awansowali do finału KMŚ, w którym zmierzą się z Zenitem Kazań.

Zaledwie trzech setów potrzebowało Cucine Lube Civitanova aby pokonać w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata PGE Skrę Bełchatów. Choć wynik wyglądał imponująco jak na etap turnieju, włoski kolektyw nie pokazał się z dobrej strony. Sporo ich punktów, szczególnie w kluczowych momentach setów padało łupem po błędach polskiego rywala, a sami zawodnicy z Serie A sprawiali wrażenie jakby jeszcze nie oswoili się z warunkami Tauron Areny Kraków.

- Moim zdaniem nie zagraliśmy dobrego meczu i myślę, że to jest normalne. Trudno w turniejach takich jak ten dać z siebie 100 proc. w tak ważnych meczach. Kluczem do naszego zwycięstwa była cierpliwość i wola walki w pierwszym secie. Nie poddaliśmy się, a w końcówce zachowaliśmy spokój. Skupiliśmy się przede wszystkim na stronie mentalnej i technicznej - stwierdził Giampaolo Medei, dla którego jest to pierwszy turniej tego formatu w karierze trenerskiej.

- Wychodziliśmy na mecz z założeniem aby dobrze serwować i narzucić presję. To nam się udało - dodał Taylor Sander przyjmujący Cucine Lube, który w meczu z PGE Skrą wychodził jedynie krótkie zmiany w pole serwisowe, gdyż zmaga się z niewielkimi problemami zdrowotnymi po fazie grupowej turnieju w Opolu. Jego miejsce na boisku zajął Jiri Kovar, który wywiązał się ze swojego zadania.

Finałowe starcie Cucine Lube z Zenit Kazań odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) o godzinie 20:30. - Przed niedzielnym pojedynkiem musimy zapomnieć o sobotnich problemach i dać z siebie wszystko, bo jest duża szansa, że będzie to nasz najtrudniejszy mecz w całym sezonie - stwierdził włoski szkoleniowiec. Zespół z Civitanovej po dwóch nieudanych latach w międzynarodowych turniejach klubowych, w końcu ma szansę na osiągnięcie upragnionego sukcesu.

Przed tym, jak liderzy Serie A i Superligi wybiegną na boisko, wyłoniony zostanie brązowy medalista zawodów. Będzie nią jedna z drużyn: PGE Skra Bełchatów lub Sada Cruizero.

ZOBACZ WIDEO KMŚ 2017: Krzysztof Ignaczak przepytał Łukasza Żygadłę. Śmiechu nie dało się powstrzymać

Czy Cucine Lube Civitanova wygra tegoroczne Klubowe Mistrzostwa Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL