Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Luciano De Cecco (nr 15)Materiały prasowe / FIVB / Luciano De Cecco (nr 15)

Konflikt w reprezentacji Argentyny. Czołowi siatkarze grożą zbojkotowaniem kadry

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Argentyńska Federacja Siatkówki na kilka miesięcy przed mistrzostwami świata ma spory problem. Czołowi gracze drużyny narodowej zagrozili bowiem bojkotem kadry, jeżeli działacze nie wypłacą drużynie zaległych nagród finansowych za występy w LŚ 2017.

Przyczyną konfliktu na linii Argentyńska Federacja Siatkówki - reprezentanci kraju są kwestie finansowe. Sytuacja w ostatnim czasie stała się na tyle napięta, że czołowi siatkarze zagrozili bojkotem, jeżeli nagrody za występy w rozgrywkach Ligi Światowej 2017 nie zostaną wypłacone. O sprawie poinformował serwis "voleyplus.com".

Kwestią sporną pozostaje między innymi wysokość wynagrodzenia, jakie zawodnicy powinni otrzymać za występy w ostatniej edycji LŚ. Albicelestes zakończyli rywalizację na 10. miejscu. Zanim doszło do ostatecznych rozstrzygnięć, działacze federacji zmienili wcześniejsze ustalenia dotyczące wysokości honorarium dla graczy. AFS (Argentyńska Federacja Siatkówki - dop. red.) obniżkę argumentowała koniecznością pokrycia kosztów przelotów. Decyzja ta spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem graczy, którzy zagrozili, że nie wystąpią w kolejnej odsłonie Ligi Światowej, jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia w tej sprawie. 

- Pragnę podkreślić, że nie podróżowaliśmy w pierwszej klasie, tak jak inne zespoły i nie mieliśmy bezpośrednich lotów ani dobrych połączeń. O wszystkim zostaliśmy poinformowani dopiero, kiedy podział nagród dla zawodników się rozpoczął - napisał w liście otwartym do mediów kapitan reprezentacji Argentyny, Luciano De Cecco.

- Uważamy, że nadszedł czas, aby ustalić z federacją jasne i solidne podstawy współpracy w 2018 roku. W całej tej sytuacji nie chodzi o pieniądze. Nie myślimy w ten sposób. Prosimy jednak o szacunek dla wszystkiego, co każdy z nas robi i poświęca, aby reprezentować kraj w możliwie najlepszy sposób. Jedyne, co robiliśmy przez ostatnie lata, to myśleliśmy o argentyńskiej siatkówce. Nadal będziemy to czynić, apelujemy jednak o jasność, przejrzystość i komunikację przed rozpoczęciem tak ważnego sezonu. Jedyną rzeczą, jakiej pragniemy, jest zawsze poprawa warunków nie tylko dla nas samych, ale także dla tych, którzy przyjdą po nas - napisał De Cecco w imieniu zespołu.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Kadziewicz wskazuje selekcjonera. "Ten kandydat przoduje w wyścigu"

Czy reprezentacja Argentyny wywalczy medal MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL