WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ferdinando De Giorgi

Zaskakująca zmiana trenera w PlusLidze. Były selekcjoner powraca na ławkę

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Były selekcjoner reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgi, powraca na ławkę trenerską. Włoch zagości w PlusLidze po kilkumiesięcznej przerwie. Na stanowisku szkoleniowca niespodziewanie zastąpi Marka Lebedewa.

- Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 13 stycznia 2018 roku zwalnia Marka Lebedewa z obowiązku pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu KS Jastrzębski Węgiel. Podstawą przedmiotowej decyzji jest brak zadowalającego poziomu sportowego drużyny. Jednocześnie informujemy, że od meczu 18. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów, w dniu 21 stycznia 2018 roku, obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie Ferdinando De Giorgi. Do czasu przejęcia zespołu przez nowego trenera jego obowiązki przejmie dotychczasowy asystent pierwszego trenera Leszek Dejewski - czytamy w komunikacie opublikowanym przez władze klubu z Jastrzębia Zdroju.

Ferdinando De Giorgi jest dobrze znany kibicom w PlusLidze. W dwóch minionych sezonach doprowadził bowiem ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle do tytułów mistrza Polski, a w 2017 także do zdobycia Pucharu Polski. W roli selekcjonera 56-letni szkoleniowiec jednak się nie sprawdził. Z funkcji szkoleniowca polskiej kadry został zwolniony po zaledwie kilku miesiącach pracy.

Mark Lebedew ekipę Jastrzębskiego Węgla objął we wrześniu 2015 roku, zastępując Roberto Piazzę. Mimo problemów organizacyjnych i finansowych, trapiących wówczas ekipę ze Śląska, sięgnął z nią po brązowy medal mistrzostw Polski, co uznano za ogromną niespodziankę. Aktualnie pomarańczowo-czarni, po 16 kolejkach, plasują się na 4. pozycji w polskiej ekstraklasie. W ćwierćfinale Pucharu Polski byli krok od sprawienia niespodzianki, przegrywając po tie-breaku z rewelacją sezonu, ONICO Warszawa.

- Trenerowi Markowi Lebedewowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wykonaną pracę w klubie oraz ubiegłoroczny sukces w postaci brązowego medalu mistrzostw Polski, natomiast nowemu szkoleniowcowi życzymy powodzenia w prowadzeniu naszego zespołu - napisał w komunikacie prasowym prezes klubu z Jastrzębia Zdroju, Adam Gorol.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Kadziewicz wskazuje selekcjonera. "Ten kandydat przoduje w wyścigu"

Czy działacze Jastrzębskiego Węgla podjęli dobrą decyzję, zatrudniając Ferdinando De Giorgiego w miejsce Marka Lebedewa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

    Pokaż więcej komentarzy (19)