Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wilfredo Leon WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Wilfredo Leon w Sir Safety Conad Perugia kosztem Iwana Zajcewa?

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Wszystko wskazuje na to, że przejście Wilfredo Leona z Zenitu Kazań do Sir Safety Conad Perugia nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Jak donoszą włoskie media, jeden z najlepszych siatkarzy świata miałby zająć w zespole miejsce Iwana Zajcewa.

W ostatnim czasie temat przenosin Wilfredo Leona z rosyjskiej Superligi do Serie A coraz częściej pojawia się w siatkarskich mediach. O tym, że jest to bardzo prawdopodobne, pisał między innymi dobrze zorientowany we włoskiej siatkówce dziennikarz Gian Luca Pasini. Jeden z najlepszych zawodników globu miał poinformować o chęci odejścia działaczy Zenitu Kazań. W mediach pojawiła się także informacja, że Kubańczyk, posiadający polskie obywatelstwo, odrzucił wcześniej ofertę jednego z klubów brazylijskich.

Ewentualny transfer Wilfredo Leona do Sir Safety Conad Perugia stanowiłby problem dla Iwana Zajcewa, również występującego na pozycji przyjmującego. Według ostatnich informacji serwisu "ivolleymagazine.it", siatkarz miałby w tej sytuacji zmienić barwy klubowe i przenieść się do Revivre Milano.

Wiadomości na ten temat nie potwierdza prezes klubu z Mediolanu, Lucio Fusaro, który przyznaje, że pozyskanie tak wielkiej gwiazdy z pewnością wpłynęłoby pozytywnie na rozwój klubu.

- Iwan jest marzeniem każdego prezesa. Myślę, że jego pojawienie się w mieście takim jak Mediolan zrobiłoby dobrze całej siatkówce. To byłby doskonały ruch marketingowy, ale w tej chwili pozostaje on w kwestii marzeń. Taki transfer wiązałby się przede wszystkim z wielkimi kosztami. Z drugiej strony zagwarantowałby on pełną halę na wszystkich spotkaniach. Jest to jednak operacja, która wymaga dokładnego planowania i przeanalizowania wszelkich za i przeciw - powiedział prezydent Revivre.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Kadziewicz wskazuje selekcjonera. "Ten kandydat przoduje w wyścigu"

Czy przyjście Wilfredo Leona w miejsce Iwana Zajcewa, wzmocniłoby zespół Sir Safety Conad Perugia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL