Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Impela WrocławMateriały prasowe / Biuro prasowe Impela Wrocław / Na zdjęciu: siatkarki Impela Wrocław

Puchar Polski siatkarek: zespoły z LSK wchodzą do gry. ŁKS i Chemik zameldowały się w ćwierćfinale

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Rozgrywki Pucharu Polski siatkarek zaczynają nabierać tempa, od rundy wstępnej czwartej do gry wejdą bowiem cztery zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet: MKS Dąbrowa Górnicza, Impel Wrocław, Poli Budowlani Toruń i Legionovia Legionowo.

Rywalami ekstraklasowych drużyn będą I-ligowcy. Energa MKS Kalisz, Wisła Warszawa, E.Leclerc Radomka Radom i 7R Solna Wieliczka pomyślnie przeszły poprzednie fazy rywalizacji w Pucharze Polski kobiet.

O tym, które zespoły z Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczną rywalizację w PP od rundy wstępnej czwartej zadecydowała kolejność na półmetku ekstraklasy. Tym sposobem już w tym tygodniu do pucharowej rywalizacji przystąpią drużyny z miejsc 11-14: Impel Wrocław, Legionovia Legionowo, Poli Budowlani Toruń i MKS Dąbrowa Górnicza.

Trzy spotkania odbędą się 17 stycznia, czwarte tydzień później. W rundzie wstępnej piątej (31 stycznia) rozegranych zostanie sześć meczów i do rywalizacji przystąpią zespoły z miejsc 3-10 w LSK. Losowanie par odbędzie się w czwartek w siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. w Warszawie.

Ćwierćfinały zaplanowano na 14 lutego, a udział w nich mają zapewniony dwie najlepsze drużyny LSK po pierwszej części sezonu zasadniczego: są to ŁKS Commercecon Łódź i Chemik Police.

Turniej finałowy Pucharu Polski z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się 10-11 marca. Miejsce rywalizacji zostanie podane w późniejszym terminie.

ZOBACZ WIDEO Złoci juniorzy pojadą na "dorosłe" MŚ? "Trzy nazwiska są oczywiste"

Program meczów rundy wstępnej czwartej Pucharu Polski kobiet:

17 stycznia
17:00, Wisła Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza
18:00, Energa MKS Kalisz - Impel Wrocław
18:00, E.Leclerc Radomka Radom - Poli Budowlani Toruń

24 stycznia
18:00, 7R Solna Wieliczka - Legionovia Legionowo

Czy wszystkie zespoły z LSK awansują do kolejnej rundy Pucharu Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL