WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Marcin Janusz

Puchar Polski: ONICO zabrakło lidera. Marcin Janusz sprostał zadaniu

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
W drugim półfinałowym meczu Pucharu Polski siatkarzy PGE Skra Bełchatów pokonała 3:0 ONICO Warszawa. W szeregach warszawskiej drużyny zabrakło wyraźnego lidera.

Bełchatowianie wywiązali się z roli faworytów, nie pozwolili warszawianom na sprawienie niespodzianki. Ważnym elementem w grze PGE Skry był serwis. Podopieczni Roberto Piazzy ryzykowali w polu zagrywki, co im się opłaciło.

Wprawdzie posłali tyle samo asów, co rywale - sześć (bełchatowianie popełnili mniej błędów od przeciwników), ale znacząco utrudnili im przyjęcie. ONICO zanotowało 36 proc. dokładnego odbioru.

Siatkarze PGE Skry przeważali nad warszawianami w ataku. Kończyli akcje ze skutecznością 47 proc., przy czym popełnili zaledwie trzy błędy.

MVP półfinałowego spotkania został wybrany Marcin Janusz (2 punkty), który dobrze zastąpił kontuzjowanego Grzegorza Łomacza, podstawowego rozgrywającego PGE Skry. Z kolei najlepiej punktującym spośród bełchatowian był Mariusz Wlazły (15 "oczek").

W szeregach ONICO zabrakło wyraźnego lidera, Wojciech Włodarczyk zdobył 11 punktów, a po 10 "oczek" na swoim koncie zapisali Bartosz Kwolek i Nikola Gjorgiew, który jeszcze w pierwszym secie zmienił nieefektywnego Sharone Vernona-Evansa.

Porównanie statystyk:

PGE Skra BełchatówElementONICO Warszawa
6Asy serwisowe6
14Błędy na zagrywce16
49 proc. (6 błędów)Przyjęcie pozytywne36 proc. (6 błędów)
47 proc. (36/77)Skuteczność ataku41 proc. (31/75)
3Błędy w ataku6
7Bloki8


ZOBACZ WIDEO Witold Bańka: To sygnał dla związków sportowych

Czy Marcin Janusz zasłużenie został wybrany MVP meczu PGE Skra - ONICO?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL