WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Vital Heynen

Specyficzne warunki Vitala Heynena. Pierwsza taka umowa z trenerem reprezentacji Polski

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Vital Heynen po każdym roku będzie mógł rozwiązać kontrakt z polską federacją. Dokładnie takie samo prawo będzie miał Polski Związek Piłki Siatkowej.

Nowego trenera reprezentacji Polski poznaliśmy zaledwie kilka dni temu, a on już zdążył, pomimo swojej klubowej pracy, być na dwóch meczach PlusLigi (w Bełchatowie i Zawierciu).

Wybrany przez zarząd PZPS szkoleniowiec miał przejąć schedę po Ferdinando de Giorgim i wprowadzić kadrę na igrzyska w Tokio w 2020 roku. Włoch miał umowę 2+2, czyli po dwóch latach jego praca miała zostać poddana weryfikacji, ostatecznie jednak został zwolniony już po roku.

W programie "7 strefa" w Polsat Sport dowiedzieliśmy się, jakie warunki ma Vital Heynen. Belg po każdym sezonie ma możliwość 3-miesięcznego wypowiedzenia, takie samo prawo ma PZPS.

To nowość, dotychczas umowy były podpisywane na dłuższe okresy, więc przedwczesne jej zerwanie oznaczało wypłaty wysokich sum pieniężnych.

Heynen o posadę trenera walczył z Andrzejem Kowalem i Piotrem Gruszką. Zarząd nie miał jednak wątpliwości, kto powinien być nowym szkoleniowcem i postawił na Belga. Ten był związany kontraktem z federacją belgijską, ale zgodnie z zapisami w umowie, mógł go rozwiązać w każdej chwili i z tego prawa skorzystał.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen rozdał czekoladki w kształcie medali. "Nie dostał jej tylko prezes Kasprzyk"

Czy zatrudnienie Vitala Heynena to dobry wybór PZPS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)