WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka

PlusLiga wzorem dla francuskich działaczy. Ligue A dołączy do europejskiej czołówki?

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Działacze klubów francuskich występujących w Ligue A zdecydowali się przeprowadzić reformę rozgrywek. Od kolejnego sezonu mecze ekstraklasy mają być prowadzone według standardów obowiązujących w PlusLidze i Serie A.

Przedstawiciele dwunastu klubów występujących w Ligue A, podczas spotkania w Paryżu, podjęli decyzję o przeprowadzeniu reformy, która ma na celu podniesienie standardów obowiązujących kluby najwyższej klasy rozgrywkowej. Przedstawiciele francuskich ekip nie ukrywają, że zamierzają wzorować się na PlusLidze oraz Serie A.

Od nowego sezonu podstawowymi wymogami dla drużyn chcących wziąć udział w walce o tytuł mistrza kraju będzie posiadanie na parkiecie specjalnej wykładziny - taraflex lub gerflor. Określono również minimalny budżet, jakim będą musiały dysponować kluby. Ma on wynosić około 1-1,5 miliona euro. Podczas rozgrywania spotkań, wymagana będzie obecność systemu wideoweryfikacji. Tradycyjne banery reklamowe mają zastąpić tablice ledowe. Wśród zaleceń znalazły się także adnotacje dotyczące obecności w hali telebimów.

Klubowi działacze z kolei złożyli wniosek, aby od sezonu 2018/2019 w rozgrywkach Ligue A występowało 14 ekip.

ZOBACZ WIDEO Werner raził nieskutecznością, ale RB Lipsk i tak z kompletem punktów. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy planowana reforma przyczyni się podniesienia poziomu sportowego Ligue A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL