Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu siatkarze MKS Będzin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu siatkarze MKS Będzin

Espadon - MKS: efekt nowej miotły zrobił swoje - będzinianie z wygraną w Szczecinie

Tomasz Rosiński
Udanie w roli trenera MKS-u Będzin zadebiutował Gido Vermeulen. W 22. kolejce PlusLigi jego podopieczni po czterosetowej walce okazali się lepsi od Espadonu Szczecin.

Obie drużyny w ostatnim czasie przegrywały mecz za meczem i w końcu chciały przerwać złą serię. Szczecinianie pragnęli wykorzystać atut własnego boiska, zaś celem będzinian było dobre zaprezentowanie się pod wodzą nowego szkoleniowca, Holendra Vermeulena.

Espadon od startu konfrontacji ruszył do frontalnych ataków i wygrywał 9:5. Z czasem lepiej zaczęli radzić sobie goście, w szeregach których wyróżniali się Marcin Waliński oraz Rafael Araujo (14:14). Na boisku trwała wyrównana walka i losy inauguracyjnej partii miały się rozstrzygnąć na jej finiszu. W decydującym fragmencie pomyłki przeciwników wykorzystali gospodarze, triumfując do 22.

Porażka w pierwszym secie wpłynęła mobilizująco na siatkarzy z Będzina, którzy grali skuteczniej w ofensywie i wypracowali sobie trzy punkty przewagi (7:10). Umiejętnie rozgrywał Jonah Seif, a jego klubowi koledzy kończyli kolejne akcje. W międzyczasie boisko opuścił bezproduktywny Jan Klobucar, którego zmienił Jakub Peszko. Szczecinianie w końcówce napędzili strachu przeciwnikom, ale to MKS przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść i odniósł wiktorię 25:22.

Po dziesięciominutowej przerwie przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa i wyszli na prowadzenie 8:5. Nieźle poczynał sobie Peszko i to po jego zagraniu będzinianie odskoczyli szczecinianom na pięć "oczek" (11:16). Już do końca odsłony obraz gry nie uległ zmianie, a podopieczni Gido Vermeulena wygrali 25:17.

Szczecińscy gracze próbowali walczyć, lecz MKS Będzin był tego dnia zwyczajnie lepszy. Gospodarzy pogrążały błędy własne, które skrzętnie wykorzystywali goście. Co chwilę punktował Rafael Araujo i to on poprowadził swoją drużynę do pewnego zwycięstwa w tym meczu (19:25).