Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Polski U-19Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski U-19

Działacze PZPS dokonali wyboru szkoleniowca dla reprezentacji Polski juniorów

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Pion Sportu i Szkolenia po konsultacji z Szefami Wydziałów Szkolenia oraz Trenerskiego dokonał wyboru trenera reprezentacji Polski juniorów. Od nowego sezonu, obowiązki selekcjonera kadry młodzieżowej pełnił będzie Mariusz Sordyl.

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów, jest trenerem z trzynastoletnim doświadczeniem krajowym i międzynarodowym. Wcześniej przez osiemnaście lat był profesjonalnym zawodnikiem występującym w ligach polskiej i francuskiej. Jako zawodnik występował w klubach: Beskid Andrychów, Resovia Rzeszów, AZS Olsztyn, AS Lyon, SMTS Tuorcoing, Avignon Volley-Ball, ASPTT Strasbourg, Stolarka Wołomin.

W barwach narodowych rozegrał 145 spotkań w kadrze seniorów i 58 w kadrze juniorów. Ukończył Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Warszawie (ekonomia) oraz Instytut Studiów Edukacyjnych w Olsztynie (studia trenerskie). Posługuje się biegle językami francuskim i angielskim. W ubiegłym roku był jednym ze szkoleniowców zaproszonych przez PZPS do rozmów dotyczących funkcji trenera seniorskiej reprezentacji Polski mężczyzn.

Kariera trenerska Mariusza Sordyla:

2005 - 2010 – AZS Olsztyn
2008 - członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski Seniorów
2011 - Młodzieżowa Reprezentacja Polski
2011 - 2013 RematEMAT Zalau (Rumunia)
2012 - 2012 Reprezentacja Rumunii
2013 - 2017 AL Ahli (Katar)

Sukcesy trenerskie:

2006 – brązowy medalista mistrzostw Polski (2. trener)

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: wpadka seksownej wrestlerki. Nagle osunął się jej kostium

Czy Mariusz Sordyl sprawdzi się na stanowisku trenera reprezentacji Polski juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Moderator Zgłoś
  Zdecydowanie nie jestem przekonany do tego wyboru. Myślę, ze w Polsce mamy kilku lepszych kandydatów na to stanowisko. Np. Piotr Gruszka, który raczej do sztabu Vitala nie trafi, a miałby
  Czytaj całość
  okazję pokazać, że potrafi zbudować zespół na poziomie reprezentacyjnym. Tak zresztą powinna wyglądać droga selekcjonera do seniorskiej kadry. Najpierw ugrać coś z młodymi, a potem zabrać się za seniorów.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL