Najnowsze Wyniki/Kalendarz
SiatkówkaWP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka

PlusLiga wraca do internetu. Na razie dwa ważne mecze 29. kolejki

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Telewizja Polsat zapowiedziała dwie internetowe transmisje ze spotkań przedostatniej kolejki rundy zasadniczej PlusLigi. Główny nadawca siatkówki w Polsce i PLPS zapowiadają, że to nie jest ich ostatnie słowo w tej kwestii.

- Transmisje wszystkich meczów naszej ligi to dla nas bardzo ważny cel, i wiemy od naszego partnera, telewizji Polsat, że realny w przyszłym sezonie. W tej chwili trwają prace, by wszystkie ligowe hale zapewniały tak dobry internet, by mecze były realizowane w jakości zbliżonej do tej, jaką mamy w klasycznej telewizji. W tym momencie kibice zobaczą kolejne testy i liczymy na Państwa opinie - powiedział na łamach oficjalnego portalu PlusLigi Artur Popko, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

W grudniu 2017 roku udało się doprowadzić do oficjalnej transmisji wideo spotkania ONICO Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn w serwisie IPLA i na stronie Polsatu Sport (oglądało ją ponad 2 tysiące osób). Głosy kibiców pragnących większego dostępu do ligowej siatkówki zostały wysłuchane, ale przez długi czas o temacie PlusLigi w internecie było cicho, co tylko pogłębiło krytykę działań PLPS i Polsatu ze strony widzów.

Ich prośby odniosły skutek po raz kolejny. Polsat Sport pokaże nie tylko trzy mecze 29. kolejki ekstraklasy siatkarzy, ale i mecze GKS-u Katowice z Indykpolem AZS Olsztyn (7 kwietnia, godzina 17) oraz MKS-u Będzin z Asseco Resovią Rzeszów (7 kwietnia, godz. 18). Rzecznik PLPS Kamil Składowski zapowiedział także jedną internetową transmisję z meczu 30., ostatniej kolejki fazy zasadniczej PlusLigi. 

ZOBACZ WIDEO: Prezes PZPS: Vital Heynen został wybrany znaczącą większością głosów

Czy doczekamy się stałych internetowych transmisji meczów PlusLigi w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL