Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz MikaWP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Mateusz Mika

Zapowiada się rozbiór Trefla Gdańsk. Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Damian Schulz i inni chcą zmienić klimat

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Po obecnym sezonie Trefla Gdańsk mają opuścić najlepsi zawodnicy z Mateuszem Miką na czele, który to znalazł się na celowniku Asseco Resovii Rzeszów.

Przed rozgrywkami 2017/2018 klub z Gdańska po siedmiu latach przestała sponsorować Grupa Lotos S.A. Wówczas tylko zbiórka pieniężna pozwoliła Treflowi utrzymać skład i wystartować w PlusLidze oraz Pucharze Polski, który zresztą gdańszczanie zdobyli.

Kiedy w marcu bieżącego roku kontrakt z gdańską ekipą przedłużył doświadczony trener Andrea Anastasi, wydawało się, że tą drogą podążą również kluczowi siatkarze tej drużyny.

Zdaniem portalu sport.trojmiasto.pl, tak się jednak nie stanie, gdyż z Trefla Gdańsk mają odejść: przyjmujący Mateusz Mika i Artur Szalpuk, atakujący Damian Schulz, środkowy Daniel McDonnell oraz rozgrywający TJ Sanders. Natomiast w szeregach gdańszczan najprawdopodobniej zostanie Piotr Nowakowski.

Pozyskaniem Miki i Schulza ma być zainteresowana Asseco Resovia, zaś Szalpuk po roku przerwy miałby wrócić do PGE Skry Bełchatów.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen: Już dziś nie zgadzam się z prezesem. On widzi problemy, ja możliwości

Czy Asseco Resovia Rzeszów to dobry kierunek dla Mateusza Miki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL