Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fabian Drzyzga (pierwszy od prawej)Materiały prasowe / CEV / Fabian Drzyzga (pierwszy od prawej)

Puchar Challenge: nieudany rewanż Olympiakosu Pireus. Trofeum nie dla drużyny Fabiana Drzyzgi

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Drużyna Fabiana Drzyzgi nie zdołała w rewanżu odwrócić losów dwumeczu. Olympiakos Pireus musi obejść się smakiem i pogratulować Bunge Ravenna zdobycia Pucharu Challenge.

Aby pozostać w grze o Puchar Challenge, ekipa Fabiana Drzyzgi musiała wygrać u siebie z Bunge Ravenna za trzy punkty. Do "złotego seta" w Pireusie jednak nie doszło. Plany greckiej drużyny posypały się już po trzeciej odsłonie rywalizacji. 

W pierwszym meczu team z Włoch triumfował w czterech setach, co oznaczało, że rywalom Olympiakosu do pełni szczęścia wystarczą w środę jedynie dwie wygrane partie. Najwięcej emocji dostarczyła bez wątpienia ta pierwsza, którą zespół prowadzony przez Fabio Solę wygrał na przewagi.

W drugiej części spotkania przez długi czas warunki dyktowała ekipa gospodarzy, lecz w końcówce szala zwycięstwa przechyliła się na stronę zawodników z Rawenny. Grający z nożem na gardle Olympiakos Pireus odrobił jednak straty na nawiązką i zakończył tę odsłonę na swoją korzyść. Wszystko wskazywało na to, że Grecy wygrają także partię numer trzy i wciąż będą mieć szansę na Puchar Challenge, ale Bunge Ravenna zaliczyła zabójczy finisz.

Olympiakos Pireus - Bunge Ravenna 1:3 (26:28, 25:23, 20:25, 18:25)

Olympiakos: Oivanen, Petreas, Bohme, Drzyzga, Aleksiew, Rauwerdink, Stefanou (libero) oraz Christofidelis, Zoupani, Stivachtis, Dardis (libero).

Ravenna: Orduna, Poglajen, Georgiev, Diamantini, Marechal, Buchegger, Goi (libero) oraz Raffaelli, Gutierrez Suarez.

W pierwszym meczu: 3:1 dla Bunge Ravenna.

ZOBACZ WIDEO Co za uderzenie z woleja Grealisha! Przepiękny gol na Villa Park [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS 1]

Spodziewałeś się, że Olympiakos Pireus dotrze do finału Pucharu Challenge?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL