WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Zbigniew Bartman

Kadra ponownie bez Zbigniewa Bartmana. "Heynen nie dzwonił. Gdybym grał w PlusLidze, pewnie bym dostał powołanie"

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Zbigniew Bartman po raz kolejny nie znalazł uznania w oczach selekcjonera reprezentacji Polski. Zawodnik przyznał, że Vital Heynen nie rozmawiał z nim na temat powołania. - Gdybym grał w PlusLidze, pewnie bym je dostał - powiedział siatkarz.

Selekcjoner Polaków, Vital Heynen, dotąd nie ujawnił listy zawodników powołanych do drużyny narodowej na sezon 2018. Powoli jednak poznajemy nazwiska graczy, którzy nie znaleźli uznania w oczach  belgijskiego szkoleniowca. W barwach Biało-Czerwonych nie zagra w nadchodzącym sezonie Karol Kłos, który zrezygnował z kadry ze względów zdrowotnych. Wśród nieobecnych, po raz kolejny, znalazł się także Zbigniew Bartman, który w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego skomentował brak powołania do kadry. 

- Jestem pewny, że gdybym wrócił do PlusLigi, to dostałbym powołanie. Wywalczyłbym je dobrą grą. Trudno czasami wystawić nos poza własne podwórko i zobaczyć inne rzeczy. Na razie nie widzę możliwości, żeby grać w PlusLidze, a nie będę na siłę wracać, żeby komuś coś udowodnić. Już zbyt wiele razy w życiu byłem zmuszony ludziom coś pokazać. Póki chcą mnie za granicą, będę grać poza Polską. Poznaję nowe kraje, ciekawych ludzi. Nie zamierzam się ograniczać, bo powinienem komuś się przypomnieć - powiedział "Zibi".

31-latek nie ukrywa, że mimo zawirowań jakie towarzyszyły drużynie w trakcie minionego sezonu, zakończonego zdobyciem tytułu mistrza kraju, nie wyklucza kontynuowania kariery w Argentynie. Zainteresowanie dalszą współpracą wykazują także klubowi działacze UPCN Voley Club. Były reprezentant kraju podkreśla jednak, że na podejmowanie ostatecznych decyzji jest jeszcze za wcześnie. 

- Klub podjął już ze mną rozmowy, ale to nie jest dobry czas na podejmowanie decyzji. Nie zwykłem podpisywać kontraktu tak wcześnie. Lubię poczekać i zobaczyć, co się wydarzy. Może zostanę w San Juan, tym bardziej że są duże szanse, że w grudniu zagramy w klubowych mistrzostwach świata w Polsce. To jest dla mnie dodatkowa motywacja. Ale rynek transferowy dopiero się rozkręca - stwierdził Bartman.

ZOBACZ WIDEO Rozbrajająco szczery Vital Heynen. "Co już osiągnąłem jako trener Polaków? Nic"

Czy Zbigniew Bartman powinien otrzymać powołanie do reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL