Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość siatkarek Pałacu BydgoszczWP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: radość siatkarek Pałacu Bydgoszcz

Legionovia - Pałac: Kiepski mecz na Mazowszu. Bydgoszczanki bliżej utrzymania

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Po pierwszym ze spotkań o 11. miejsce spokojniejsze mogą być siatkarki i kibice Pałacu Bydgoszcz. Ekipa znad Brdy pokonała na wyjeździe Legionovię Legionowo 3:0, dzięki czemu przybliżyła się do utrzymania w Lidze Siatkówki Kobiet.

Młodzieżowe zespoły Legionovii i Pałacu (choć tegoroczne Mistrzostwa Polski w przypadku bydgoszczanek tego nie pokazały) to krajowa czołówka. W seniorkach jest już nieco gorzej, bo obie te ekipy walczą o to, by uniknąć baraży o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Od początku większą chęć do pozostania w lidze wykazywały siatkarki prowadzone przez Piotra Makowskiego, które wygrały pierwsze cztery akcje. Później udało im się jeszcze powiększyć przewagę do dziewięciu punktów (16:7) dzięki znakomitej postawie w bloku Kingi Różyńskiej, a także Natalii Misiuny w atakach ze środka. Legionowianki podjęły jeszcze walkę i zmniejszyły straty do czterech oczek (17:21), lecz w końcowym fragmencie zagrywki Joanny Kuligowskiej zrobiły różnicę i pomogły gościom wygrać tę partię 25:18.

Drugą lepiej rozpoczęły gospodynie, które wygrały osiem z dziewięciu pierwszych akcji. Spora przy tym zasługa znajdującej się w tym czasie w polu zagrywki Joanny Pacak. Jednak cóż z tego, skoro po chwili rywalki odrobiły niemal całą stratę (11:10)? To z kolei dzięki pojawieniu się pod siatką Misiuny. Novianki za sprawą Magdaleny Damaske zdobyły się na jeszcze jeden zryw (19:15), lecz i tę przewagę w końcówce straciły. Znów włączyły się bydgoskie środkowe, a także Jagoda Maternia na skrzydle, co pozwoliło im rozstrzygnąc seta na swoją korzyść 25:23.

Po dziesięciu minutach przerwy znów zespół prowadzony przez Piotra Olenderka rozpoczął z werwą i prowadził 5:0. Tego seta w szóstce rozpoczęły Alicja Grabka, a także Anna Korabiec. Po chwili było już jednak 5:6. Pałacanki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń. Wciąż przy siatce rządziła Misiuna, czym zapracowała sobie na nagrodę MVP. A mecz pojedynczym blokiem na Bączyńskiej skończyła Ewelina Krzywicka.

Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)

Legionovia: Szpak, Damaske, Alagierska, Bączyńska, Mielczarek, Pacak, Adamek (libero) oraz Jasek, Grabka, Wójcik, Mikołajewska, Korabiec (libero).

Pałac: Mazurek, Kuligowska, Różyńska, Maternia, Krzywicka, Misiuna, Nickowska (libero) oraz Fedusio, Jagła (libero).

MVP: Natalia Misiuna (Pałac)

ZOBACZ WIDEO: Gogol, Pawlik i Woicki w sztabie kadry? "Skłamałbym mówiąc, że mnie nie interesują"

Kto zajmie ostatecznie jedenaste miejsce na koniec sezonu LSK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL