WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Stephane Antiga

Stephane Antiga zostaje w Polsce. ONICO Warszawa nadal z Francuzem za sterami

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
Z Warszawy płyną kolejne informacje dotyczące przyszłości ONICO. Jak ogłosił stołeczny klub również w kolejnym sezonie na ławce trenerskiej będzie zasiadać Stephane Antiga.

"Trener Stephane Antiga pozostaje na stanowisku i w przyszłym sezonie poprowadzi warszawską drużynę" poinformował w czwartek wieczorem klub ONICO Warszawa.

Francuz na stanowisku pierwszego trenera stołecznej drużyny jest od sezonu 2017/18. Jednak najbardziej kojarzony jest jako szkoleniowiec reprezentacji Polski, który poprowadził Biało-Czerwonych do mistrzostwa świata w 2014 roku.

ONICO pod jego wodzą zajęło 7. miejsce w fazie zasadniczej PlusLigi, które nie do końca oddaje dyspozycję drużyny na przestrzeni ostatnich miesięcy. Na ogół dobrze spisująca się ekipa z Warszawy zajmowała już nawet drugą pozycję w lidze, jednak zmogły ją kontuzje. Na ostatniej prostej PlusLigi sezonu zasadniczego na własne życzenie straciła miejsce w szóstce i ustąpiła takim drużynom jak Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn czy Jastrzębski Węgiel.

To jak źle ostatni okres wpłynął na klub pokazuje informacja o wewnętrznych przetasowaniach. Od ostatniej środy z zespołem nie współpracuje już Paweł Zagumny, a ówczesna prezes zarządu Jolanta Dolecka została zwolniona ze swojej funkcji i poniekąd zdegradowana do członka rady nadzorczej. Stąd choć dokładnie rok temu Antiga podpisał dwuletni kontrakt z ONICO, jego miejsce na ławce szkoleniowej w przyszłych rozgrywkach było niepewne. Czwartkowa informacja ma skończyć spekulacje na ten temat.

Teraz ONICO pozostała walka o 7. miejsce. Jak dotąd są na dobrej drodze bowiem w pierwszym z meczów z Cuprum Lubin to ono wygrało 3:1. Kolejna potyczka, będąca równocześnie ostateczną zostanie rozegrana w poniedziałek 23 kwietnia.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen: Karol Kłos nie odrzucił powołania dlatego, że nie chciał przyjechać

Czy twoim zdaniem pozostawienie Stephane Antigi na pozycji szkoleniowca, jest dobrą decyzją ONICO Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

    Pokaż więcej komentarzy (6)
    PRZEJDŹ NA WP.PL