Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jochen SchoepsWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Jochen Schoeps

Jochen Schoeps opuszcza Asseco Resovię Rzeszów. "Pracujemy nad rozwiązaniem umowy za obopólną zgodą"

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Po sześciu latach gry w barwach Asseco Resovii Rzeszów, Jochen Schoeps zdecydował się zakończyć współpracę z klubem z Podkarpacia. Obecnie zawodnik prowadzi rozmowy z działaczami, na temat warunków rozwiązania obowiązującego kontraktu.

- Staramy się wypracować warunki porozumienia. Mam umowę z klubem, ale pracujemy nad jej rozwiązaniem za obopólną zgodą. Spędziłem w Rzeszowie znakomity okres, w którym nie brakowało sukcesów. Bardzo dobrze się tutaj czułem. Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Na pewno świadomość tego, że klub ma koncepcję, w której nie jest się już branym pod uwagę, nie jest miła, ale trzeba też to uszanować - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", doświadczony atakujący. 

Do drużyny Asseco Resovii Rzeszów, Jochen Schoeps przeniósł się w 2012 roku z Iskry Odincowo. W barwach Pasów, Niemiec sięgnął po dwa złote i dwa srebrne medale mistrzostw Polski, Superpuchar Polski oraz srebrny medal rozgrywek Ligi Mistrzów. 34-letni siatkarz w 2015 roku wybrany został również najlepszym atakującym Pucharu Polski, a także MVP rozgrywek PlusLigi.

W rozgrywkach polskiej ekstraklasy, reprezentant Niemiec wystąpił w 146 spotkaniach, zdobywając 1365 punktów (w tym 114 asów oraz 75 bloków). Najlepszy mecz rozegrał 4 marca 2013 roku przeciwko PGE Skrze Bełchatów, zdobywając w pięciosetowym starciu 28 punktów.

Jochen Schoeps to jeden z kilku zawodników, którzy po zakończeniu sezonu zmuszeni będą pożegnać się z klubem. Już wcześniej o swojej decyzji poinformował Aleksander Śliwka, który prawdopodobnie przeniesie się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Według nieoficjalnych informacji, ekipę Pasów opuszczą także Dominik Depowski, Barthelemy Chinenyeze, Elviss Krastins i Lukas Tichacek

Szeroka jest również lista potencjalnych wzmocnień. Jak już wcześniej informowaliśmy, mówi się o tym iż klub zainteresowany jest pozyskaniem: Kawiki Shojiego, Erika Shojiego, Rafaela Redwitza, Davida Smitha. Bliskie wydają się być powroty Mateusza Miki, Rafała Buszka oraz transfer Damiana Schulza. Ważne kontrakty posiadają natomiast Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek i Jakub Jarosz. W klubie pozostanie najprawdopodobniej także Mateusz Masłowski.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen: Karol Kłos nie odrzucił powołania dlatego, że nie chciał przyjechać

Na której pozycji Asseco Resovia Rzeszów potrzebuje największych wzmocnień?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL