Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Asseco Resovii RzeszówMateriały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów

Pożegnania w Rzeszowie. Asseco Resovia potwierdza kolejną rewolucję

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
Dwa dni po wielkim rozstrzygnięciu krajowych mistrzostw, kluby PlusLigi potwierdzają plotki transferowe mające miejsce jeszcze w ubiegłych rozgrywkach. Jednym z zespołów jest Asseco Resovia, która oficjalnie pożegnała się z siedmioma zawodnikami.

To już oficjalne, że sezon 2017/18 był ostatnim w barwach Asseco Resovii Rzeszów dla aż siedmiu zawodników. Po nieudanej walce o krajowe mistrzostwo zakończonej szóstym miejscem w lidze, ekipa znad Wisłoka postawiła na zmiany. Andrzej Kowal znów dostał szansę na zbudowanie podkarpackiego kolektywu. 

Największa rewolucja zdaje się być na rozegraniu, bowiem po raz pierwszy od dłuższego czasu Asseco Resovia wymieni obydwóch zawodników na tej pozycji. Lukas Tichacek z podkarpackim klubem związany był od 2011 roku. Podobnie z resztą jak drugi z siatkarzy - Michał Kędzierski, jednak z tą różnicą, że 24-latek po grze w pasiaku w Młodej Lidze był wypożyczany do innych niżej sklasyfikowanych zespołów. Rozgrywki 2017/18 były jego premierowymi w pierwszym składzie Pasów. Zrezygnowaniem z usług wspomnianej dwójki, Asseco Resovia potwierdziła zmianę podejścia do tej pozycji, gdyż  duet mają zastąpić obcokrajowcy.

Duże zmiany dotyczą także zawodników defensywno-ofensywnych. Na przyjęciu sytuacja wyklarowała się już parę miesięcy temu gdy swój kontrakt przedłużył Thibault Rossard, a Aleksander Śliwka postanowił zmienić otoczenie. Wraz ze Śliwką Asseco Resovia żegna się z Elvissem Krastinsem oraz Dominikiem Depowskim

W kwestii środkowych sytuacja nie zmienia się w stosunku do zeszłych mistrzostw. Mimo tego, że Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek nie rozegrali końcówki sezonu ze względu na kontuzje, nadal mają ważne kontrakty i są w składzie na przyszłe boje. Ważną umowę ma również Łukasz Perłowski, a z Dawidem Dryją i Barthelemy Chinenyeze klub się nie żegna. Nieoficjalnie doszło do porozumienia pomiędzy stronami.

Ciekawie wygląda prawe skrzydło Pasów. Zarówno Jakub Jarosz, jak i Jochen Schoeps mają ważne kontrakty, jednak Niemiec nie wystąpi już na boisku. W efekcie złej dyspozycji kapitana drużyny, klub był zmuszony podziękować za jego usługi. Podobnie stało się z Pawłem Ruskiem, który miał umowę jeszcze na kolejny sezon jednak za porozumieniem stron została ona rozwiązana. Na placu boju na pozycji libero pozostał obecnie tylko Mateusz Masłowski.

Po oficjalnym pożegnaniu Kędzierskiego, Tichacka, Śliwki, Krastinsa, Depowskiego i odprawieniu Schoepsa z ataku, a Ruska z libero, Asseco Resovia szykuje się do ogłoszenia ich następców.

ZOBACZ WIDEO Zobacz, jak Vital Heynen ogłaszał kadrę na Ligę Narodów. Mówił tylko po polsku

Czy twoim zdaniem gruntowna zmiana na rozegraniu to dobra decyzja Asseco Resovii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Bodzio74 Zgłoś
  Na innym portalu Lukas Tichacek potwierdził fatalne relacje drużyna - trener: "Nie jest to żadną tajemnicą, że miałem się pożegnać z klubem już rok temu. Przedłużyłem kontrakt o
  Czytaj całość
  rok w momencie gdy się dowiedziałem, że następuje zmiana trenera. Gdy w trakcie sezonu klub zdecydował się na zmianę powrotną w grudniu, to poprosiłem prezesa Górskiego o rozwiązanie kontraktu, żebym mógł grać gdzieś indziej. Miałem taką opcję odejścia tylko klub się na to nie zgodził. Gdy Andrzej Kowal podpisał w trakcie sezonu kontrakt na kolejne dwa lata, to myślę, że zarówno ze strony klubu, jak i mojej, nie było już więcej chęci do dalszej współpracy."i dalej:"Myślę, że sporo ludzi zauważyło, że relacje między mną, a Andrzejem Kowalem nie były najlepsze i nie funkcjonowały tak jak powinny. Myślę, że nie ma sensu bardziej tego drążyć i dyskutować na ten temat. Może tych siedem lata to był za długi okres i ta nasza współpraca się już po prostu przejadła. Może trzeba było to skończyć po najlepszych dwóch sezonach i nie czekać na to, że będzie aż tak źle."Pytanie, czy nowi gracze podporządkują się woli nieomylnego Andrzeja?
  • ferdynand Zgłoś
   "Andrzej Kowal" ."znów" ? [bidny chłop-na dożywociu - musi być mu strasznie ciężko :)]."dostał szansę na" ? [tę kolejną szansę on sam tymy rencyma se wypracowoł genialno roboto
   Czytaj całość
   w mijajoncym sezonie]."zbudowanie" ? [miszcz budowania niczego z niczego - to tak samo jak ja i wszyscy tu obecni ;) bo dopiero COŚ z niczego zbudować to jest sztuka trenerska ]."podkarpackiego kolektywu. "? [oni od lat są kolektywem - może po meczu, może przy piwie, może na szopingu (nie raz ich widziałem w centrum handlowym z pannami - naprawdę szczęśliwi, roześmiani ludzie ) - ale w grze tego profesjonalnego kolektywu za uj nie widać , o kontakcie mentalnym z trenerem nawet nie ma co pisać ]
   • p_ Zgłoś
    uciekają od Kowala? :D
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL