Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Jastrzębskiego WęglaWP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla

Francuz w Jastrzębskim Węglu. Julien Lyneel wraca do PlusLigi

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
Zbrojenia Jastrzębskiego Węgla ciąg dalszy. Po oficjalnym przedstawieniu Konarskiego i Fromma śląski klub ogłosił kolejnego zawodnika. Mowa o Francuzie Julien Lyneelu, który już wcześniej występował w Polsce, a dokładniej Asseco Resovii.

Podczas gdy pozostałe drużyny PlusLigi wstrzymują się jeszcze od informacji dotyczącej wzmocnień na przyszły sezon, Jastrzębski Węgiel ogłasza kolejny transfer.
Do drużyny Ferdinando De Giorgiego dołącza przyjmujący Julien Lyneel.

Reprezentant Francji ostatni sezon spędził w Azji w Shanghai Volleyball Club, a wcześniej we Włoszech w Bunge Ravenna. Polscy kibice znają go przede wszystkim z reprezentowania barw Asseco Resovii Rzeszów w rozgrywkach 2015/16, a raczej niekończących się kontuzji Francuza. W rzeczywistości przyjmujący nie miał zbyt wiele szans do gry ze względu na ciągłe urazy.

Poza wspomnianym Lyneelem, do Jastrzębskiego Węgla dołączył Dawid Konarski i Christian Fromm, a z ważnymi kontraktami są Salvador Hidalgo Oliva, Grzegorz Kosok, Lukas Kampa oraz Jakub Popiwczak i Jakub Turski. Klub wraz z wywalczeniem 5. miejsca w świeżo zakończonej rywalizacji o krajowe mistrzostwo zakończył współpracę z aż dziewięcioma zawodnikami.

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen: Karol Kłos nie odrzucił powołania dlatego, że nie chciał przyjechać

Czy uważasz, że Jastrzębski Węgiel dokonał dobrego ruchu transferowego ściągając Lyneela?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL