WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka

ME juniorek: Polki zagrają z gospodarzem turnieju

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Juniorska reprezentacja Polski kierowana przez Waldemara Kawkę trafiła do grupy A mistrzostw Europy, które w tym roku odbędą się w Albanii. Jednym z rywali Biało-Czerwonych będzie jedna z najlepszych młodzieżowych ekip kontynentu.

Polki trafiły do grupy A, w której znalazła się Albania, gospodarzy imprezy, a także drużyny Bułgarii i Włoch. Szczególnie trudnym rywalem będzie ostatnia z wymienionych ekip, jako że Włoszki od lat zaliczają się do ścisłej czołówki siatkarskich drużyn młodzieżowych w Europie, a ostatnie dwie edycje mistrzostw Europy bez medalu z pewnością zmobilizują je do osiągnięcia najlepszego wyniku od lat. Nasze rodaczki wracają do finałowego turnieju ME po dłuższej przerwie, ostatni raz Polska była na nim obecna w 2012 roku. Wtedy Biało-Czerwone zajęły szóste miejsce.

Zawodniczki Waldemara Kawki czekają jeszcze na dwóch grupowych rywali. Będzie to zwycięzca grupy H trzeciego etapu kwalifikacji do ME (Rumunia, Niemcy, Norwegia, Białoruś) i drugi zespół z grupy I (Grecja, Holandia, Słowacja, Słowenia). Turniej w Albanii odbędzie się w dniach od 1 do 9 września tego roku. Dwie najlepsze drużyny tegorocznych mistrzostw uzyskają kwalifikację do przyszłorocznych juniorskich mistrzostw świata. Ostatnią edycję ME w tej kategorii wiekowej wygrała kadra Rosji.

ZOBACZ WIDEO Rozbrajająco szczery Vital Heynen. "Co już osiągnąłem jako trener Polaków? Nic"

Które miejsce zajmą Polki na mistrzostwa Europy juniorek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL