Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Asseco Resovii RzeszówWP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia stawia na młodość w defensywie. Obcokrajowiec na libero w Rzeszowie

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
Australijski libero Luke Perry zajmie miejsce Pawła Ruska w Asseco Resovii Rzeszów. O miano pierwszego w szóstce będzie walczył z rodzimym Resoviakiem - Mateuszem Masłowskim. Jest to drugi obcokrajowiec na tej pozycji w historii klubu.

Asseco Resovia stawia na młodość w defensywie, bowiem do 21-letniego Mateusza Masłowskiego dobrała zaledwie o dwa lata starszego libero. Tym, który zastąpi Pawła Ruska z którym włodarze klubu rozwiązały umowę, a on sam nieoficjalnie zdecydował się na grę w Jastrzębskim Węglu, będzie 23-letni Luke Perry.

Australijczyk do Rzeszowa przyjedzie z Niemiec gdzie grał od 2015 roku. Najpierw w VfB Friedrichshafen, a następnie w Berlin Recycling Volleys. Wcześniejsze klubowe doświadczenia zbierał w Australii i Finlandii. 

Jest drugim obcokrajowcem na libero w historii Asseco Resovii. Wcześniej szlak przetarł mu Słowak - Dusan Kubica, występujący w Pasiaku w latach 2005-2007. 

Ściągając  zagranicznego broniącego klub znad Wisłoka wrócił do czasów, w których będzie musiał się pilnować ilu obcokrajowców jest na boisku. Już teraz w drużynie oficjalnie jest czterech zawodników z zagraniczną licencją - Thibault Rossard, Rafael Redwitz i Kawika Shoji oraz Perry, a w najbliższych dniach poznamy kolejnych dwóch - środkowego oraz przyjmującego. 

Tak jak na rozegraniu nie będzie problemu, bowiem wymiana będzie 1:1, czyli zagraniczny zawodnik za zagranicznego, tak w przypadku pozostałych pozycji może dojść do sytuacji gdzie nie zawsze zawodnik lepiej dysponowany będzie miał okazję do gry na boisku.

ZOBACZ WIDEO Wielkie nadzieje kadry siatkarzy mówią o Heynenie. "W godzinę zadał mi 4 tysiące pytań"

Czy twoim zdaniem zakontraktowanie obcokrajowca na pozycji libero to dobry ruch Asseco Resovii Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL