WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Iwan Zajcew

Włoskie media: Iwan Zajcew w drużynie z Bartoszem Bednorzem. Bruno Rezende może nie zagrać w Serie A

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Zdaniem włoskich mediów, do drużyny Azimut Modena, w której występować ma od nowego sezonu Bartosz Bednorz, dołączyć mają również Iwan Zajcew i Micach Christenson. Pod znakiem zapytania stoi natomiast przyszłość w Serie A Bruno Rezende.

Jak informowaliśmy przed kilkoma tygodniami, Bruno Rezende może pożegnać się na pewien czas z rozgrywkami Serie A. Zawodnik podpisał bowiem wstępną umowę z Cucine Lube Civitanova, z której obecnie próbuje się wycofać. Wcześniejsze działania zawodnika miały związek z konfliktem graczy Azimut Modena z ówczesnym szkoleniowcem Radostinem Stojczewem. Sprawy nieco się skomplikowały po tym, jak klubowi działacze zdecydowali się zakończyć współpracę z Bułgarem i zatrudnić na jego miejsce Julio Velasco. W tej sytuacji, brazylijski rozgrywający zmienił zdanie i postanowił pozostać w obecnym klubie. Nieco inaczej do sprawy podeszli jednak włodarze srebrnego medalisty Ligi Mistrzów 2018, którzy wykluczają jakikolwiek kompromis.

- Bruno podpisał z nami kontrakt 23 marca i musi go respektować. Micah z kolei podpisał kontrakt z Azimut Modena. Rozmawiałem z Micah, zanim jeszcze zacząłem negocjacje z brazylijskim rozgrywającym. Chciałbym podkreślić, że to Bruno wyszedł z inicjatywą, ponieważ nie potrafił dojść do porozumienia z trenerem Stojczewem. Chce wygrać Ligę Mistrzów, to jedyne trofeum, którego mu brakuje. Spotkam się z nim w ciągu 2-3 dni i rozwiążę tę sprawę. Jest zawodowcem, więc powinien zagrać w Lube. Jeśli nie musi, będzie musiał zostać w Brazylii, nie może występować w Modenie, koniec kropka - powiedział Beppe Cormio, dyrektor sportowy Cucine Lube.

Działacze Azimut Modena, po zakontraktowaniu Julio Velasco, nie spoczywają na laurach. Wszystko wskazuje na to, że sukcesem zakończą się poszukiwania następcy Earvina Ngapetha. Miejsce gwiazdora reprezentacji Francji ma zająć Iwan Zajcew. Włoch wobec transferu Wilfredo Leona, postanowił opuścić Sir Safety Conad Perugia. Zdaniem tamtejszych mediów, szczegóły współpracy zostały już ustalone i do prezentacji zawodnika może dojść już pod koniec tygodnia. Obok 29-letniego reprezentanta kraju, do ekipy z Modeny ma przenieść się również Micah Christenson. Przypomnijmy również, że od dłuższego czasu mówi się również o transferze Bartosza Bednorza do brązowego medalisty Serie A.

Wyjaśniła się również przyszłość Michała Kędzierskiego. Jak poinformował serwis volleyball.it, młody rozgrywający kolejny sezon spędzi w ekipie Biosì Indexa Sora.

ZOBACZ WIDEO "Przeszedłem z piekła do nieba". Młodzi polscy mistrzowie złapali błysk

Czy podzielasz zdanie dyrektora sportowego Cucine Lube Civitanova w sprawie Bruno Rezende?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):