Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcelo Mendez WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marcelo Mendez

Julio Velasco opuści reprezentację Argentyny. Marcelo Mendez nowym selekcjonerem

Filip Korfanty
Filip Korfanty
Julio Velasco został nowym trenerem Azimutu Modeny i ogłosił, że po najbliższych mistrzostwach świata nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Argentyny. Jego następcą będzie Marcelo Mendez, aktualny trener Sady Cruzeiro.

Selekcjoner reprezentacji Argentyny mężczyznJulio Velasco poprosił rodzimą federację siatkówki (FeVA) o rozwiązanie jego kontraktu po tegorocznych mistrzostwach świata w Bułgarii i Włoszech. 13 maja FeVA oficjalnie poinformowała, że Velasco po mundialu odejdzie z reprezentacji. Tego samego dnia argentyński szkoleniowiec ogłoszony został nowym trenerem Azimutu Modena.

Velasco, który trenerem reprezentacji był od 2014 roku, a jego kontrakt miał obowiązywać do igrzysk olimpijskich w 2020, w oficjalnym komunikacie dla kibiców i mediów poinformował, że powody jego decyzji mają charakter wyłącznie osobisty i rodzinny, a przyjęcie oferty Modeny pozwoli mu na pracę blisko rodziny.

O jednym z aspektów wyboru nowego trenera wypowiedział się prezydent FeVA Juan Antonio Gutierrez. - Nie trzeba być w pełnym wymiarze czasu dostępnym dla reprezentacji, to nonsens, w przypadku Javiera Webera działało to bardzo dobrze. Trenerzy, którzy prowadzą klub i rywalizują na wysokim poziomie ciągle mają kontakt z siatkówką i są w pełni świadomi tego, co się dzieje.

W Argentynie nieoficjalnie mówiło się, że w gronie potencjalnych kandydatów na następcę Velasco byli Javier Weber,Daniel Castellani, Raul Lozano, Juan Manuel Cichello oraz Fabian Armoa, ale to Marcelo Mendez był dla federacji "opcją numer jeden i opcją numer dwa".

Jak się okazuje, bardzo szybko osiągnięto porozumienie z faworyzowanym kandydatem, bo już 19 maja oficjalnie poinformowano, że po tegorocznym mundialu to właśnie Mendez przejmie reprezentację. - Nie jesteśmy dwoma stronami, jesteśmy grupą, która jest gotowa do walki o naszą siatkówkę i chce rozwoju tego sportu. Gdy cele są zbieżne, bardzo łatwo jest osiągnąć porozumienie - powiedział następca Velasco, który podpisał sześcioletni kontrakt, aż do igrzysk olimpijskich w 2024 roku.

Marcelo Mendez wciąż będzie trenerem Sady Cruizero, z którą obowiązuje go kontrakt do końca sezonu 2018/2019. W ciągu kilku dni ma przedstawić swój sztab szkoleniowy.

ZOBACZ WIDEO "Przeszedłem z piekła do nieba". Młodzi polscy mistrzowie złapali błysk

Czy reprezentacja Argentyny zakwalifikuje się do IO w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL