Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Klaudia AlagierskaWP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Klaudia Alagierska

Zapowiada się kadrowa rewolucja w Legionovii Legionowo. Są pierwsze ruchy klubu

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Dwie zawodniczki odejdą na pewno, kolejne dwie najprawdopodobniej też, a to nie koniec. Kto w ich miejsce? Na razie najzdolniejsze juniorki. Legionovia Legionowo odsłoniła pierwsze karty przed nowym sezonem Ligi Siatkówki Kobiet.

Najpierw Legionovia za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosiła, że do pierwszej drużyny dołączą przyjmująca Zuzanna Górecka oraz środkowa Aleksandra Gryka, które dotąd można było oglądać w ekipach juniorskich, zarówno tej z Legionowa, jak i w SMS PZPS Szczyrk. Warto zaznaczyć, że obie urodzone w 2000 roku zawodniczki znalazły się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na sezon 2018 ogłoszonej w kwietniu.

Chwilę później dowiedzieliśmy się, że z klubem żegna się środkowa Klaudia Alagierska, która spędziła na Mazowszu cztery sezony i była trzecią najlepiej blokującą zawodniczką Ligi Siatkówki Kobiet w świeżo zakończonych rozgrywkach. Także i o niej nie zapomniał trener reprezentacji Jacek Nawrocki i zgłosił ją do szerokiego składu na tegoroczną Ligę Narodów. Według naszych nieoficjalnych informacji Alagierska jest blisko porozumienia z wicemistrzem Polski, ŁKS-em Commercecon Łódź.

W kolejnym sezonie w barwach Legionovii Legionowo nie zobaczymy również libero Anny Korabiec. Pochodząca z Torunia siatkarka trafiła do drużyny z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i rozegrała w niej dwa sezony. Gdzie trafi? Według niektórych źródeł także miałaby zasilić szeregi jednego z łódzkich klubów, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Legionovię, ale nie Mazowsze opuścić mają również Alicja Grabka oraz Anna Bączyńska, które przymierzane są do E.Leclerc Radomki Radom przejmującej miejsce w LSK po Muszyniance Muszyna. Na razie jednak nie udało nam się potwierdzić tej informacji.

Z naszych źródeł wynika jednak, że z Legionovii odejść ma przynajmniej połowa drużyny, która zajęła 12. miejsce w minionym sezonie. Wiele wyjaśnić się może wraz z końcem maja, bo do tego czasu ważne jest wiele kontraktów.

ZOBACZ WIDEO Polscy siatkarze pokonają 60 tysięcy kilometrów. "Będzie okazja zobaczyć kawałek świata"

Czy Legionovia Legionowo potrzebuje rewolucji kadrowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • J4c0b Zgłoś
  Niedługo okaże się że Legionovia z kimkolwiek by nie grała to po przeciwnej stronie będą jej byłe zawodniczki. Jak tak dalej pójdzie to w LSK będzie grał skład z samych juniorek.
  Czytaj całość
  Legionovia ma wspaniałe zaplecze w postaci LTS'u i jego niesamowitej tradycji kolejnych złotych medali w każdej z kategorii wiekowych. Dobre jest to że te młode dziewczyny po ukończeniu kategori juniorskiej maja szanse grać w zespole seniorskim. Ale czy grając bez jakiejkolwiek doświadczonej zawodniczki są w stanie utrzymać się kolejny sezon w najwyższej lidze. Co sezon jest budowa składu od nowa bo wszyscy stąd uciekają bo nie chcą walczyć kolejny raz/sezon o utrzymanie. Kibice też chcieliby widzieć swój zespół bijący się o pozycje z góry tabeli. Jak się któraś otrzaska jako tako w seniorkach to od razu przechodzi gdzie indziej, a czasami nawet szybciej i to inni korzystają z naszej sztuki szkoleniowej, naszych "złotek". Legionovia to kuźnia talentów która wypuszcza swoje największe diamenty.W minionym sezonie ze składu została połowa, a teraz z tej połowy to już chyba niewiele zostanie jak tak dalej pójdzie. Nowe dziewczyny które doszły też pewnie w części postanowią się ewakuować. Nie chciałbym być złym prorokiem ale to może być ostatni rok Legionovi w "ekstraklasie" siatkarskiej. Pozostaje jeszcze pytanie czy trener zostanie? czy znów kolejny sezon z nową osobą na tym stanowisku.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL