Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Cuprumu Lubin WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Cuprumu Lubin

Kert Toobal wrócił do Polski. Estończyk będzie rozgrywającym Cuprum Lubin

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Cuprum Lubin postawiło na doświadczonego rozgrywającego. Kert Toobal będzie występować na polskich boiskach po siedmiu latach przerwy.

Kert Toobal ma 38 lat, więc doświadczenia na pewno nie można odmówić Estończykowi. Z ojczyzny wyjechał w 2004 roku i kontynuował karierę we Francji, Finlandii, Belgii, Polsce oraz Turcji. Najwięcej trofeów wywalczył w Estonii. Z reprezentacją swojego kraju zdobył złoty medal w Lidze Europejskiej w 2016 roku. Dostał ponadto nagrodę dla jej najlepszego rozgrywającego.

Toobal będzie występować na polskich boiskach po siedmiu latach przerwy. Estończyk był przez jeden sezon na początku dekady rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn.

W Cuprum Lubin dochodzi latem do dużych zmian. Z klubu odeszło dziewięciu zawodników, a za przebudowanie zespołu odpowiada nowy trener Daniele Mario Capriotti. Kontrakty na Dolnym Śląsku przedłużyli Filip Biegun, Maciej Gorzkiewicz, Bartosz Makoś, Adrian Patucha i Przemysław Smoliński, a Toobal jest pierwszym potwierdzonym wzmocnieniem.

ZOBACZ WIDEO Za nami XI Ogólnopolskie Regaty Olimpiad Specjalnych

Czy Kert Toobal będzie dużym wzmocnieniem Cuprum Lubin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL