Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał RuciakWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michał Ruciak

Kolejny transfer Cerradu Czarnych Radom. Michał Ruciak zmienił klub i pozycję

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
W sezonie 2018/2019 barwy Cerrad Czarnych Radom reprezentować będzie wielokrotny reprezentant Polski, Michał Ruciak. Były przyjmujący Stoczni Szczecin zagra na pozycji libero.

Cerrad Czarni Radom wzbogacili się o kolejnego, nowego zawodnika na sezon 2018/2019. Po ogłoszeniu transferu do klubu Alena Pajenka władze radomskiego zespołu zakontraktowały na kolejny sezon  Michała Ruciaka, który przenosi się do dziesiątego zespołu ostatniego sezonu PlusLigi po dwóch sezonach spędzonych w Szczecinie. 35-letni nabytek radomian zmienia również swoją rolę na boisku. Ruciak będzie występował nie jak dotychczas na przyjęciu, a na libero.

- Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Michała do naszego zespołu, który w nowym sezonie będzie występować na pozycji libero. Był to jeden z naszych warunków, jeśli Michał chciał u nas grać w nadchodzącym sezonie. Zależało nam, by był to zawodnik przede wszystkim z dobrym przyjęciem, a Michał przez wiele lat udowadniał swoją ogromną wartość i umiejętności, będąc jednym z najlepszych zawodników w tym elemencie w PlusLidze. Przyjście Michała to również szansa rozwoju dla naszego drugiego libero Kacpra Wasilewskiego. Michał charakteryzuje się również ogromną wolą walki na boisku , którą mam nadzieję będzie się wykazywać w barwach Cerrad Czarnych Radom - powiedział dla klubowego portalu Robert Prygiel.

Ruciak ma zastąpić w składzie Cerrad Czarnych Amerykanina Dustina Wattena, który spędził w Radomiu ostatnie dwa sezony i może dołączyć do jednego z klubów odradzającej się ligi amerykańskiej. W radomskim klubie na kolejny sezon zostaną Dejan Vincić, Tomasz Fornal, Michał Filip i Wojciech Żaliński. Wiadomo już, że skład Czarnych opuści Rosjanin Dmytro Teriomenko, który przeniesie się do francuskiego Tours, a łódzkie media podawały informację o przenosinach Kamila Droszyńskiego do PGE Skry Bełchatów.

ZOBACZ WIDEO "Przeszedłem z piekła do nieba". Młodzi polscy mistrzowie złapali błysk

Czy Michał Ruciak będzie wartościowym wzmocnieniem Cerrad Czarnych Radom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL