Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Radość siatkarzy AZS-u Częstochowa

AZS Częstochowa może liczyć na duże pieniądze z miasta. Jest jeden warunek

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
AZS Częstochowa w nowym sezonie ponownie będzie walczył o powrót do PlusLigi. Sześciokrotny mistrz Polski może liczyć na duże wsparcie ze strony miasta. Jest jednak jeden warunek, by klub zgarnął ponad milion złotych.

W minionym sezonie AZS Częstochowa okazał się najlepszy w rozgrywkach I ligi mężczyzn, lecz w barażach o miejsce w PlusLidze klub ten musiał uznać wyższość Łuczniczki Bydgoszcz. Co prawda Akademicy próbowali pozasportowo awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale z planów tych nic nie wyszło. W AZS-ie rozpoczęto budowę nowej drużyny, która w przyszłym sezonie znów ma walczyć o awans.

Częstochowski klub może liczyć na duże wsparcie miasta. - W budżecie na promocję miasta poprzez siatkówkę mamy 1 mln 200 tys. zł. To wysokość środków, jakimi władze samorządowe miasta chcą w tym roku wesprzeć częstochowską siatkówkę - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty rzecznik Urzędu Miasta Częstochowa, Włodzimierz Tutaj. Nie oznacza to jednak, że budżet AZS-u zasili cała kwota. Tak było, gdy Akademicy występowali w najniższej klasie rozgrywkowej.

W I lidze oprócz AZS-u gra też Exact Systems Norwid Częstochowa i to właśnie ten klub również otrzyma część pieniędzy z miejskiej dotacji. Jest jednak jeden warunek, by pieniądze z miasta zasiliły budżet utytułowanego częstochowskiego klubu.

- Dalsze decyzje dotyczące przeznaczenia środków na promocję miasta poprzez siatkówkę (w tym ewentualnie zmiany wysokości, formy wsparcia, podziału środków) zależą od tego, czy AZS rozliczy ostatecznie ubiegłoroczną dotację, czy uzyska prawo do występów w PlusLidze, czy też nadal w tej samej lidze będą występować dwie częstochowskie drużyny - przyznał Tutaj.

Póki co w obu częstochowskich zespołach trwa budowa kadr na nadchodzące rozgrywki. Z AZS-u odeszli Bartosz Bućko i Patryk Szczurek, a wkrótce mają być ogłoszone nazwiska kolejnych graczy, którzy opuszczą klub. Z kolei Exact Systems Norwid jest blisko skompletowania kadry. Zespół zasilili m.in. Krzysztof Modzelewski, Arkadiusz Żakieta czy Bartosz Zrajkowski.

ZOBACZ WIDEO Wilfredo Leon pierwszy raz w szatni reprezentacji Polski. Zobacz, jak wyglądała jego wizyta

Czy AZS Częstochowa wygra w przyszłym sezonie rozgrywki I ligi mężczyzn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL