WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość polskich siatkarek

Liga Narodów Kobiet: Polki w czołówce rankingów. Malwina Smarzek najlepiej punktującą rozgrywek

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Polskie siatkarki w rozgrywkach Ligi Narodów Kobiet radzą sobie co najmniej przyzwoicie. Indywidualnie nasze zawodniczki spisują się jeszcze lepiej. Zajmują bowiem czołowe miejsca w rankingach indywidualnych.

Jedną z gwiazd Ligi Narodów Kobiet jest Malwina Smarzek, która kilkakrotnie była bliska pobicia rekordu Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty. Była reprezentantka kraju przed laty, w starciu z Niemkami, zdobyła 41 punktów. Młoda atakująca nie zdołała dotąd przekroczyć magicznej granicy, jednak nie przeszkadza jej to w przewodzeniu klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarek. 

Na uwagę zasługuje również pierwsza pozycja Agnieszki Kąkolewskiej w rankingu najlepiej blokujących oraz druga Marleny Pleśnierowicz w gronie najlepiej zagrywających siatkarek. Biało-Czerwone również w pozostałych notowaniach nie odstają od przeciwniczek.

Najlepiej punktująca:

MiejsceZawodnikKrajAtakiBlokiAsyRazem
1Malwina SmarzekPolska1822010212
2Tandara CaixetaBrazylia157912178
3Louisa LippmannNiemcy16197177
4Brayelin Elizabeth MartinezDominikana135137155
5Tijana BoskovicSerbia130157152
16Agnieszka KąkolewskaPolska683110109
32Natalia MędrzykPolska717886
61Martyna GrajberPolska485659
74Zuzanna Efimienko-MłotkowskaPolska3612149


Najlepiej atakująca:

MiejsceZawodnikKrajPunktyWykonane atakiSkuteczność (proc.)
1Tijana BoskovicSerbia13025052,00
2Michelle Bartsch-HackleyUSA9119347,15
3Kimberly HillUSA8017146,78
4Irina VoronkovaRosja10622846,49
5Tandara CaixetaBrazylia15734245,91
19Malwina SmarzekPolska18044740,27
27Natalia MędrzykPolska7119636,22


Najlepiej blokująca:

MiejsceZawodnikKrajPunktowe blokiŚrednia na set
1Agnieszka KąkolewskaPolska310,89
2Ana Beatriz CorreaBrazylia280,85
3Eda Erdem DundarTurcja270,77
4Adenizia Da SilvaBrazylia250,76
5Marie ScholzelNiemcy240,71
9Malwina SmarzekPolska220,63
33Zuzanna Efimienko-MłotkowskaPolska120,34
63Martyna GrajberPolska80,23
72Natalia MędrzykPolska70,20
90Gabriela PolanskańskaPolska60,17


Najlepiej serwująca:

MiejsceZawodnikKrajAsyŚrednia na set
1Jordan LarsonUSA130,43
2Marlena PleśnierowiczPolska150,43
3Eda Erdem DundarTurcja150,43
4Irina VoronkovaRosja130,39
5Brankica MihajlovicSerbia130,39
16Agnieszka KąkolewskaPolska100,28
17Malwina SmarzekPolska100,28
24Natalia MędrzykPolska80,23
45Julia NowickaPolska60,17
46Martyna GrajberPolska60,17


Najlepiej rozgrywająca:

MiejsceZawodnikKrajEfektywność
1Carli LloydUSA14,37
2Ofelia MalinovWłochy11,09
3Ilka Van De VyverBelgia11,03
4Clarisa SagardiaArgentyna9,27
5Niverka Dharlenis Marte FricaDominikana9,02
17Marlena PleśnierowiczPolska5,05
30Julia NowickaPolska0,77


Najlepiej broniąca:

MiejsceZawodnikKrajObronyŚrednia na set
1Simge Sebnem AkozTurcja772,20
2Maret Balkestein-GrothuesHolandia591,90
3Kelsey RobinsonUSA521,73
4Daria TalyshevaRosja561,70
5Celine Van GestelBelgia541,69
39Agata WitkowskaPolska290,83
43Marlena PleśnierowiczPolska270,77
51Martyna GrajberPolska240,69
69Natalia MędrzykPolska190,54


Najlepiej przyjmująca: 

MiejsceZawodnikKrajPrzyjęte zagrywkiEfektywność (proc.)
1Kimberly HillUSA13524,44
2Britt HerbotsBelgia18622,06
3Anne BuijsHolandia21021,90
4Celine Van GestelBelgia18618,28
5Michelle Bartsch-HackleyUSA11617.23
15Martyna GrajberPolska2157,91
18Natalia MędrzykPolska1937,25
25Agata WitkowskaPolska2365,51


ZOBACZ WIDEO Olimpiady Specjalne - rywalizowało 160 koszykarzy



Oglądaj Mistrzostwa Europy 2019 mecz Polska - Słowenia online i za darmo. Kliknij tutaj

Czy Malwina Smarzek to obecnie największa gwiazda reprezentacji Polski kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL