WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: trener Jacek Pasiński

Trener Jacek Pasiński żegna się z Eneą PTPS-em Piła

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
W ciągu niecałych dwóch sezonów przywrócił blask pilskiej siatkówce i wyprowadził drużynę na piąte miejsce w kraju, a teraz kończy pracę w klubie. Trener Jacek Pasiński odchodzi z Enei PTPS-u Piła.

Pochodzący z Łodzi szkoleniowiec rozpoczął pracę z siatkarkami z Piły w listopadzie 2016 roku. Wówczas drużyna znajdowała się na ostatnim miejscu w tabeli. Później jednak stopniowo pięła się w górę i wskoczyła nawet na szóstą lokatę. Ostatecznie sezon 2016/2017 PTPS zakończył na jedenastej pozycji.

Z kolei w poprzednich rozgrywkach ekipa z Piły była jedną z rewelacji. W Pucharze Polski doszła do półfinału, a w LSK pokonała u siebie m.in. ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlanych Łódź. Przez długi czas liczyła się w walce o miejsce w najlepszej czwórce, ale ostatecznie zakończyła zmagania na piątym miejscu.

- Walczymy w każdym meczu o punkty, o jak najlepszą grę. Wynik jest dla nas sprawą drugorzędną. Cieszę się, że przychodzi coraz więcej kibiców do hali, robimy to dla nich. Nie patrzymy na to, że walczymy o konkretne miejsce. Chcemy grać jak najbardziej spektakularnie, ładnie dla oka. Nie zawsze się to udaje, ale czasem przychodzą takie mecze jak ten z ŁKS-em Commercecon - powiedział Jacek Pasiński w lutym w wywiadzie dla WP SportoweFakty.

Na swoim profilu na Twitterze były już trener Enea PTPS-u zamieścił podziękowania:

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym szkoleniowcem drużyny z Wielkopolski. W gronie kandydatów wymienia się trenerów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: To karygodne, co zrobiła z nami światowa federacja

Czy Jacek Pasiński powinien poprowadzić inny zespół w LSK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL