WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Malwina Smarzek

Liga Narodów Kobiet. Malwina Smarzek: W takich meczach rozliczają nas z wyniku, a nie postawy

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Rola faworytek w turnieju Ligi Narodów to nowość dla polskich siatkarek. Jednak Biało-Czerwone wywiązują się z niej bardzo dobrze, bo pokonały już Argentynę i Niemcy. - Tu nie jest aż tak ważna postawa, ale istotny jest wynik - mówi Malwina Smarzek.

W środowym meczu z zachodnimi sąsiadkami bardzo dużo punktów polskim zawodniczkom przynosił blok. Za pomocą tego elementu Agnieszka Kąkolewska zdobyła dziewięć "oczek", Malwina Smarzek pięć, zaś cały zespół aż dwadzieścia.

- Zaczął funkcjonować w czwartym secie, razem z zagrywką. Ustawiałyśmy go dzięki temu, że Niemki miały słabsze przyjęcie, więc ciężko było skończyć im atak na podwójnym bloku - relacjonowała atakująca reprezentacji Polski.

W czwartym secie Polki pozwoliły zdobyć Niemkom zaledwie dziewięć punktów. Takiego rezultatu w reprezentacji Smarzek nie była sobie w stanie przypomnieć.

- Może kiedyś zdarzyło mi się tak przegrywać, ale takiego prowadzenia nie pamiętam. W ogóle nastąpiło takie niespodziewane przełamanie. Wszystko było na styku. Nastawiałyśmy się na trudny mecz, więc jestem zaskoczona czwartym setem. Lecz taki wynik biorę w ciemno i myślę, że nas fajnie nastawi na kolejne starcia - powiedziała.

- Myślę, że pokazałyśmy w trakcie Ligi Narodów, że potrafimy grać z najlepszymi. Gdzie trzeba przycisnąć, przyciskamy. Gdy trzeba wygrać, wygrywamy. Z doświadczenia wiemy, że gdy mamy szansę wygrać 3:0, lubimy przekombinować i zagrać tie-breaka. Widać, że jest u nas większy spokój i bardziej kontrolujemy to, co się dzieje. Jest mniej prostych błędów, falowania. Wszystko idzie w dobrym kierunku - dodała.

Nie da się ukryć, że zespół prowadzony przez Jacka Nawrockiego jest faworytem turnieju w Bydgoszczy. Wszystkie rywalki znajdują się w tabeli poniżej Biało-Czerwonych.

- To na pewno jest dla nas nowa sytuacja. Gdy wychodzimy na mecze z Serbią, Chinami czy USA, jest inne nastawienie, bo ważna jest postawa i wszyscy z tego nas rozliczają. A tu nie jest aż tak ważna postawa, ale istotny jest wynik - zaznaczyła Smarzek.

ZOBACZ WIDEO Kochanowskiego sposób na wyjazdy. "Oglądam serial Suits, zostało jeszcze sporo odcinków"

Ile wygranych meczów będą miały na koncie Polki po fazie grupowej Ligi Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL