Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Polski kobiet PAP / Maciej Kulczyński / Reprezentacja Polski kobiet

Liga Narodów Kobiet: finisz po karaibsku. Żeby uśmiechy były jeszcze większe

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Polskie siatkarki mają szansę na historyczny wyczyn i fantastyczne zakończenie nadzwyczaj udanego występu w Lidze Narodów. Wystarczy tylko - lub aż - pokonać reprezentację Dominikany w ostatnim meczu zmagań w Wałbrzychu.

Wałbrzych głośny, radosny i pijany szczęściem - tak wyglądał krajobraz po środowej bitwie Polska - Rosja. Choć może słowo "bitwa" zostało tu użyte na wyrost, bo z seta na set Sborna biła się coraz słabiej i miała coraz mniejszą ochotę na zdobywanie punktów, a Biało-Czerwone wręcz szalały i rozegrały bezapelacyjnie swój najlepszy mecz w tej edycji Ligi Narodów Kobiet.

Mecz historyczny i szczęśliwy po trzykroć. Po pierwsze polskie siatkarki powtórzyły serię sześciu zwycięstw z rzędu w oficjalnych grach międzynarodowych, która ostatnio przydarzyła się im w 2007 roku, za kadencji Marco Bonitty. Po drugi, nasze rodaczki po raz ostatni pokonały kadrę Rosji dziewięć lat temu, podczas mistrzostw Europy. A po trzecie, dokonał się rewanż za dramatyczną porażkę w kwalifikacjach olimpijskich sprzed dwóch lat, kiedy to rywal ze Wschodu pokonał drużynę Jacka Nawrockiego mimo przegrywania po dwóch pierwszych setach.

- Jak do tego doszło, nie wiem! - cytowała Zenka Martyniuka szczęśliwa Martyna Grajber. Jej zespół, który przed startem SLN przez niektórych był skazywany na ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek, zakończy tegoroczną edycję z dodatnim bilansem gier i zdobyciem ogromnej sympatii, tak dawno niewidzianej w polskiej siatkówce kobiet. Ale żeby przedłużyć radosne chwile, siatkarki Nawrockiego muszą wrócić z obłoków na ziemię i przygotować się na starcie z kolejnym rywalem, którego styl może być dla Biało-Czerwonych szalenie niewygodny.

Dominikanki, które wygrały zaledwie dwa spotkania Ligi Narodów, z pewnością nie zaliczą tego sezonu do udanych. To jedna z tych drużyn, które raczej nie zaskakują ani stylem, ani składem. Wieloletni trener tej kadry Marcos Kwiek dba o to, by znaleźć jak najwięcej godnych następczyń Bethanii De la Cruz i Gina Mambru. Najwybitniejszą z nich jest bez wątpienia Brayelin Elizabeth Martinez (196 pkt, 5. miejsce w rankingu najlepiej punktujących), ale wybitności brakuje całej drużynie, która odstaje od najlepszych na świecie w porządkowaniu gry.

Co nie oznacza, że Polkom już teraz można dopisać trzy punkty. Trener Nawrocki doskonale pamięta, ile krwi napsuły mu karaibskie siatkarki w finale World Grand Prix 2016, przegranym przez polskie zawodniczki 2:3. Dominikańska siła i zawziętość zdołały wtedy znokautować polską ambicję, ale nasze rodaczki zdążyły już pokazać, że stać je na wyciąganie wniosków z porażek i przekuwanie je w sukcesy cieszące wielu fanów. Czy tak będzie również w czwartek?

Polska - Dominikana / czwartek, 14 czerwca, godzina 20:30

ZOBACZ WIDEO Kochanowskiego sposób na wyjazdy. "Oglądam serial Suits, zostało jeszcze sporo odcinków"

Czy Polki zakończą udział w Siatkarskiej Lidze Narodów 2018 zwycięstwem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL