Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siatkarze Chemika BydgoszczWP SportoweFakty / Karina Stańczyc / Siatkarze Chemika Bydgoszcz

Kolejne zmiany w Chemiku Bydgoszcz. Nowy właściciel w składzie zespołu na sezon 2018/2019

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Działacze Chemika Bydgoszcz dbają o to, aby sympatycy zespołu nie nudzili się w trakcie okresu transferowego. Po tym jak wyjaśniła się przyszłość zespołu w PlusLidze, klub zaskoczył fanów informacją na temat sprzedaży udziałów.

Z pozoru niewielkie, a jednak znaczące zmiany zaszły w ostatnich dniach w Chemiku Bydgoszcz. Klub został bowiem przekazany w ręce nowego właściciela, choć zarówno imię, jak i nazwisko zarządzającego pozostały bez zmian. Dotychczasowy prezes Piotr Sieńko zdecydował się bowiem oddać udziały w ręce swojego syna, rozgrywającego zespołu Piotra Sieńko juniora, pozostając jednocześnie na stanowisku prezesa spółki. O sprawie poinformował serwis metropoliabydgoska.pl. Kilka godzin później, w odpowiedzi na publikację, lakoniczne oświadczenie wydał przewodniczący zarządu.

- Informuję, że w związku z podjęciem pracy w Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej i obowiązkami z tym związanymi odsprzedałem akcje Łuczniczki Bydgoszcz synowi -  Piotrowi Sieńce. Moje pozostanie w Klubie jako właściciela, mogłoby być postrzegane jako konflikt interesów. Obiecuję, że wspólnie dołożymy wszelkich starań, aby ciężką pracą i ogromną determinacją budować produktywne i mocne relacje z Miastem Bydgoszcz i Sponsorami - napisał Piotr Sieńko, Prezes Zarządu.

Dla klubu z grodu Kazimierza Wielkiego, najbliższy sezon będzie wyjątkowy. Z okazji 70-lecia istnienia siatkówki w Bydgoszczy, klub zdecydował się bowiem powrócić do  historycznej nazwy - Chemik Bydgoszcz, rezygnując tym samym z członu należącego do spółki.

W ostatnich dniach poinformowano również, że wbrew wcześniejszym pogłoskom, klub nie sprzeda miejsca w PlusLidze i przystąpi do gry w nadchodzącym sezonie. Nowymi zawodnikami w ekipie znad Brdy będą: Raphael Vinhedo Margarido, Maksim Morozow, młody atakujący Mateusz Witek i Bartłomiej Lipiński. Ważne kontrakty posiadają także: Adam Kowalski, Kacper Bobrowski, Paweł Gryc, Patryk Akala, Michał Szalacha i rozgrywający Piotr Sieńko jr.

ZOBACZ WIDEO Maciej Terlecki: Nie wierzę w to, że Glik będzie gotowy grać na sto procent

Czy powrót do nazwy "Chemik Bydgoszcz" to dobra decyzja działaczy klubu znad Brdy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL