Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksandra Krzos z nagrodą MVP WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Aleksandra Krzos z nagrodą MVP

Aleksandra Krzos przedłużyła kontrakt. Żelazna libero zostaje w Chemiku Police

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Występująca na pozycji libero Aleksandra Krzos spędzi następny rok w Chemiku Police. W poprzednim sezonie siatkarka rozegrała wszystkie mecze od początku do końca.

Aleksandra Krzos nie opuszczała podstawowego składu Chemika Police z prostego powodu. Po tym jak Mariola Zenik zaszła w ciążę, reprezentantka Polski nie miała zmienniczki na swojej pozycji i trenerzy Jakub Głuszak, Piotr Matela oraz Marcello Abbondanza nie mieli alternatywy dla Krzos.

Libero ma najdłuższy staż w klubie z Polic. Trafiła do niego w 2012 roku z Gwardii Wrocław i występowała jeszcze na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet. Jeden z rok z sześciu Krzos spędziła na zasadzie wypożyczenia do Muszynianki. Pomogła Chemikowi zdobyć cztery mistrzostwa i dwa Puchary Polski.

W kadrze Chemika jest aktualnie osiem zawodniczek. Na pozycji rozgrywającej będą rywalizować Marlena Pleśnierowicz i Sladjana Mirković. W ataku zagra Magdalena Stysiak, a na przyjęciu Natalia Mędrzyk, Martyna Grajber i Bianka Busa. Największy znak zapytania jest na środku siatki. Do Polic trafiła Chiaka Ogbogu, ale na razie nie ma żadnej konkurentki.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Niemcy zaskoczeni przez Meksyk. "Nie skazywałbym ich na to, że nie wyjdą z grupy"

Czy Aleksandra Krzos jest najlepszą libero w Lidze Siatkówki Kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • Wawa61 Zgłoś
    Dobry krok. Krzos to solidna zawodniczka, jedna z najlepszych w kraju, a już na pewno lepsza od Witkowskiej. Żeby tak jeszcze włodarze klubu chcieli wrócić do Szczecina do Netto Areny.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL