Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jochen SchoepsMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Jochen Schoeps

"Eine Legende" - Jochen Schoeps oficjalnie zakończył reprezentacyjną karierę

Filip Korfanty
Filip Korfanty
Siedemnastego czerwca przy okazji niedzielnego meczu Niemcy - Rosja w ramach czwartego weekendu Ligi Narodów odbyła się szczególna ceremonia. Wieloletnią karierę reprezentacyjną oficjalnie zakończył Jochen Schoeps.

Mecz odbył się w niemieckim Ludwigsburgu, nieco ponad 2000 osób zgromadzonych w hali MHP Arena podziękowało owacją na stojąco Jochenowi Schoepsowi, który oficjalnie zakończył reprezentacyjną karierę. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi i wspierali mnie podczas mojej kariery - zdążył powiedzieć Niemiec zanim po jego twarzy zaczęły spływać łzy. Po chwili dyrektor sportowy Christian Dunnes wręczył mu pamiątkową koszulkę oraz kolaż zawierający zdjęcia z jego reprezentacyjnych występów.

Na koniec odtworzono w hali film, w którym o swoich przeżyciach dotyczących byłego kapitana reprezentacji opowiedzieli między innymi Simon Tischer, Sebastian Schwarz i trener Stelian Moculescu:


Kariera Jochena Schoepsa w reprezentacji rozpoczęła się w 2002 roku, rozegrał 318 meczów. W 2008 i 2012 roku wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Londynie. W 2014 roku był częścią reprezentacji, która po raz pierwszy od 1970 roku zdobyła medal mistrzostw świata. Niemcy stanęli na trzecim stopniu podium. Rok później niemiecki zespół z Schoepsem w składzie zdobył złoto igrzysk europejskich w Baku. Przez trzy lata z rzędu (2007-2009) wybierany był przez niemieckich kibiców siatkarzem roku.

Po zeszłym sezonie zmienił klub, żegnając się z Asseco Resovią Rzeszów i podpisując kontrakt z francuskim Stade Poitevin.


ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Polska - Senegal. "Milik krzyczał na Lewandowskiego, machał rękami"

Czy zakończenie reprezentacyjnej kariery przez Jochena Schopsa to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL