WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczyna ostatni etap walki o awans na Mistrzostwa Europy 2018

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
W piątek (29 czerwca) reprezentacja Polski juniorów rozpocznie walkę o przepustkę na mistrzostwa Europy. Podopieczni Mariusza Sordyla przystąpią do gry w roli faworyta turnieju w Żyrardowie. Rywalami będą Izrael, Łotwa, Hiszpania.

- W pewnym stopniu turniej w Żyrardowie traktujemy jak kolejny etap przygotowań do ME. Co nie znaczy jednak, że startujemy z pozycji kompletnego faworyta. Cały etap przygotowań przebiega jednak tak, jak sobie założyliśmy i z tego co widzę,  jesteśmy gotowi na to, aby turniej kwalifikacyjny rozegrać na pełnych obrotach. Najważniejsza będzie nasza gra, bo w moim odczuciu żaden przeciwnik nie zrobi nam takiej krzywdy, jaką my sami możemy sobie zrobić, jeśli przydarzą nam się słabsze dni - powiedział Mariusz Sordyl, trener reprezentacji Polski juniorów przed rozpoczęciem zmagań.

Biało-Czerwoni formę przed turniejem kwalifikacyjnym budowali między innymi w Anapie, gdzie rozegrali trzy spotkania towarzyskie na Memoriale Jurija Czesnokowa. Bilans naszej ekipy nie był korzystny, jednak siła przeciwników była nieporównywalna. Nadzieje na dobry wynik budzić może przegrana, dopiero po tie-breaku, z Rosjanami, triumfatorem turnieju. Później przyszła porażka z Czechami i triumf na zakończenie rywalizacji, tym razem z Holendrami.

Selekcjoner Biało-Czerwonych nie ukrywa, że najtrudniejszym przeciwnikiem naszej ekipy powinni być Hiszpanie, ostatni przeciwnik naszej ekipy podczas kwalifikacji. - To najbardziej poskładany techniczne i fizycznie zespół, spośród trzech naszych przeciwników. Bardzo dobrze się stało, że gramy z nimi ostatni mecz. Będziemy mieli czas, aby dokładnie ich obejrzeć i przyjrzeć się na żywo jak wygląda gra tego zespołu - przyznał Mariusz Sordyl.

Dla Polaków będzie to druga i ostatnia szansa wywalczenia awansu do mistrzostw Europy. Pierwszej nie wykorzystali w Czerkasach na Ukrainie. Wówczas podopieczni Mariusza Sordyla pokonali Chorwację i Ukrainę, jednak polegli w konfrontacji z Białorusią i to gospodarze wywalczyli przepustki. 

Reprezentacja Polski na turniej kwalifikacyjny do ME U-20 w Żyrardowie:

Rozgrywający: Rafał Prokopczuk, Wiktor Nowak.

Atakujący: Remigiusz Kapica, Filip Grygiel.

Środkowi: Mateusz Poręba, Bartosz Michalak, Sebastian Adamczyk, Wiktor Rajsner.

Przyjmujący: Bartosz Firszt, Mateusz Janikowski, Mikołaj Sawicki, Kamil Kosiba.

Libero: Kamil Szymura, Przemysław Stąsiek.

Harmonogram gier turnieju kwalifikacyjnego:

29 czerwca (piątek):
godz. 16:00 - Łotwa - Hiszpania
godz. 19:00 - Polska - Izrael

30 czerwca (sobota):

godz. 16:00 - Hiszpania - Izrael
godz. 19:00 - Polska - Łotwa

1 lipca (niedziela):

godz. 16:00 - Izrael - Łotwa
godz. 19:00 - Polska - Hiszpania

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: To karygodne, co zrobiła z nami światowa federacja

Czy Polacy awansują na mistrzostwa Europy juniorów 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL