WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Bartosz Kwolek (nr 18) w barwach reprezentacji Polski

Artur Szalpuk i Bartosz Kwolek zgodni. Zaufali sobie i Heynenowi

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Reprezentanci Polski zakończyli pierwszą część sezonu. Do treningów wrócą dopiero pod koniec lipca, ale Artur Szalpuk i Bartosz Kwolek zamierzają przerwę wykorzystać tak, by zregenerować się jak najlepiej, nie zapominając o siatkówce.

Polacy w Lidze Narodów zajęli szóste miejsce w fazie interkontynentalnej, dzięki czemu zakwalifikowali się do Final Six, rozgrywanego w Lille. Tu poza zasięgiem okazali się jednak być Rosjanie i Amerykanie. 

Teraz polskich siatkarzy czeka wolne, spotkają się dopiero 29 lipca na zgrupowaniu w Zakopanem. - Nie czekałem na wakacje aż tak bardzo. Bardziej wolałbym grać w sobotę i niedzielę. Trener postanowił, że da nam teraz chwilę odpoczynku, na pewno wykorzystam ją dobrze, żeby się zregenerować. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałem taki długi okres, żeby odpocząć - zastanawiał się Artur Szalpuk.

Przyjmujący był najbardziej zapracowanym siatkarzem w rozgrywkach w polskiej kadrze. - Początkowo nie taki był zamiar, ale tak wyszło, że miałem okazję jako jedyny wystąpić w każdym turnieju Ligi Narodów. Było zaskakująco dobrze. Gorzej się czułem, gdy skończyłem sezon ligowy - podkreślił. 

Podobne podejście ma Bartosz Kwolek. - Na pewno nie zapomnę całkiem o siatkówce, jestem typem zawodnika, który czuje dłuży głód gry. Z halą będzie prawdopodobnie ciężko, ale siatkówka plażowa jak najbardziej, dostaliśmy już jakiś plan na siłownię - wyjawił. 

Obaj zawodnicy są zadowoleni ze współpracy z nowym trenerem. - Vital Heynen zaszczepił nam swoje idee, ale też nie ukrywajmy - nie było sporo czasu, żeby to wprowadzić do końca w życie, bo było było dużo meczów i podróży, a mało treningów, ale na pewno będzie lepiej - przyznał Szalpuk. 

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: To karygodne, co zrobiła z nami światowa federacja

- Trener jest barwną postacią, to facet, który ma zasady, ma swoją wizje, i trzeba się ich trzymać, wszyscy zaufaliśmy mu jako szkoleniowcowi i człowiekowi przede wszystkim, wszyscy sobie tez ufamy i mam nadzieję, ze to zaprocentuje w przyszłości - dodał Kwolek. 

Siatkarze pozytywnie podchodzą do tego, co czeka ich w dalszej części sezonu. Głównym celem jest mundial i zajęcie na nim miejsca w Top 6. - Sam awans do Final Six pokazuje, że maszyna działa, a wiadomo, że Kubiak jest takim "top of the top", nie tylko w polskiej kadrze, ale i na świecie, poniżej pewnego poziomu nie schodzi, a my - młodzi zawodnicy, będziemy się bić do końca o to miejsce, każdy ma ambicje na to, żeby grać w podstawowym składzie - zakończył Bartosz Kwolek.

Dominika Pawlik z Lille

Który z zawodników lepiej zaprezentował się w Lidze Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL