Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Triumfatorki Pucharu PolskiWP SportoweFakty / Triumfatorki Pucharu Polski

Finał Pucharu Polski kobiet zostanie w Nysie na dłużej

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej podpisała z władzami samorządowymi Nysy porozumienie, na mocy którego przez trzy najbliższe edycje turnieje finałowe Pucharu Polski kobiet będą rozgrywane właśnie w tym mieście.

- Ostatni turniej finałowy, który rozgrywany był w Nysie, został bardzo dobrze odebrany i przyjęty przez naszą społeczność. Dlatego zaczęliśmy rozmowy z PLPS, by nie był to tylko jednorazowy kontakt z najlepszą kobiecą siatkówką w naszym kraju. Cieszę się, że rozmowy zakończyły się powodzeniem i wspólnie z prezesem Arturem Popko podpisaliśmy trzyletnią umowę - mówił na konferencji prasowej burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. 45-tysięczne miasto położone nad Nysą Kłodzką gościło ostatni turniej finałowy Pucharu Polski kobiet, w którym triumfowała drużyna Grot Budowlanych Łódź.

- W sporcie bardzo ważne i potrzebne są długofalowość i stabilizacja. Dlatego wprowadzamy nowy standard, dłuższe umowy, które pozwolą dopracować imprezę w każdym calu. Poprzednia edycja wypadła doskonale, choć umowę podpisaliśmy trzy miesiące przed startem turnieju. Teraz podpisujemy w lipcu, więc będzie szansa na zorganizowanie doskonałej zabawy. Dziękuję burmistrzowi Nysy za chęć współpracy i wierzę, że wspólnie stworzymy jeszcze lepszy turniej niż ten z marca, a warto dodać, że uczestnicy i kibice bardzo chwalili gospodarzy za to, co dla nich przygotowali w Nysie - skomentował prezes PLPS Artur Popko.

Spółka zarządzająca siatkarskimi ekstraklasami najwyraźniej wzięła przykład z FIVB, która niedawno ogłosiła, że trzy kolejne finały Ligi Narodów siatkarzy zostaną rozegrane w USA. Pomysł podpisania wieloletniej umowy z miastem-organizatorem finałów rozważano także w CEV przy okazji dyskusji o nowym formacie Ligi Mistrzów. Ostatecznie jednak postanowiono, że w latach 2019-2021 w tych rozgrywkach Final Four zostanie zastąpione rozgrywaniem tradycyjnych półfinałów i finału.

ZOBACZ WIDEO Plaża Open: podsumowanie zmagań w Dąbrowie Górniczej

Czy Nysa sprawdziła się jako organizatorów finałów Pucharu Polski kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL