WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Marlena Pleśnierowicz

Marlena Pleśnierowicz chce wynieść jak najwięcej z gry w reprezentacji

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Choć reprezentacja Polski siatkarek nie bierze udziału w jesiennych mistrzostwach świata, drużyna przebywa na zgrupowaniu w Szczyrku. O tym, jak wyglądają zajęcia opowiedziała rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz.

Zajęcia rozpoczęły się w połowie lipca w Szczyrku. Zawodniczki spokojnie łapały rytm treningowy po kilkutygodniowej przerwie od siatkówki.

- Trenujemy zazwyczaj dwa razy dziennie. Pierwszy tydzień to stopniowe wchodzenie do systematycznego ćwiczenia. Każda z nas była na wakacjach i w pewnym stopniu straciła rytm i regularność. Trenerzy wprowadzili sporo siłowni, małych gier czy zajęć kondycyjnych. Teraz już zaczynamy skupiać się na grze, trenujemy fragmenty. Pogramy również razem z kadrą juniorek, która przygotowuje się do mistrzostw Europy - powiedziała siatkarka Chemika Police.

Biało-Czerwone mają w planach mecze kontrolne m.in. z Czeszkami oraz Słowenkami. Te drugie podejmą w Nowym Dworze Mazowieckim.

- Plan jest taki, że po pewnym czasie zaczynamy sparingi, zmieniamy również lokację na Nowy Dwór Mazowiecki. Finalnie wracamy do Szczyrku i jesteśmy tutaj do 3 września. Wtedy wyjeżdżamy do Montreux. Niestety, nie zagramy w mistrzostwach świata, więc zawody w Szwajcarii są dla nas turniejem docelowym - stwierdziła Marlena Pleśnierowicz

ZOBACZ WIDEO Plaża Open: podsumowanie zmagań w Dąbrowie Górniczej

Jest więc również czas na to, by podnosić indywidualne umiejętności. Rozgrywająca reprezentacji Polski również ma taki plan.

- Staram się jak najwięcej wynieść z gry w reprezentacji. Dużo uwagi poświęcę na grę w obronie i bloku. Chcę poprawić elementy, z którymi często mam problemy - zapowiedziała.

Kadra reprezentacji Polski na turniej w Montreux:

Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Julia Nowicka, Weronika Wołodko.

Atakujące: Malwina Smarzek, Martyna Łukasik, Monika Bociek, Małgorzata Jasek, Marta Matejko.

Środkowe: Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Justyna Łukasik, Klaudia Alagierska.

Przyjmujące: Martyna Grajber, Julia Twardowska, Natalia Murek, Olivia Różański, Magdalena Damaske.

Libero: Justyna Łysiak, Maria Stenzel.

Czy Marlena Pleśnierowicz powinna być podstawową rozgrywającą reprezentacji Polski na turnieju w Montreux?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL