WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Stocznia Szczecin

Powiew młodości w Stoczni Szczecin. Bartosz Firszt dołączył do zespołu

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Bartosz Firszt został nowym siatkarzem Stoczni Szczecin. W zespole prowadzonym przez Michała Gogola jest piątym przyjmującym.

Nastolatek będzie rywalizować o swoje miejsce w zespole z Nicholasem Hoagiem, Matejem Kazijskim, Nikołajem Penczewem i Marcinem Wiką. Bartosz Firszt jest zdecydowanie najmłodszym siatkarzem w tym towarzystwie.

Urodzony w 1999 roku Firszt jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Kapitan reprezentacji Polski juniorów pochodzi ze sportowej rodziny. Siatkarzem był jego ojciec. Bartosz występował w Huraganie Wołomin, Metrze Warszawa, a w Młodej Lidze reprezentował AZS Politechnikę Warszawską. Został wybrany do najlepszej szóstki tegorocznego turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów. Z Metrem wywalczył srebrne medale.

Stocznia Szczecin rozpocznie przygotowania do sezonu w PlusLidze 20 sierpnia. Jej kadra jest bliska skompletowania. Na papierze brakuje w niej środkowego i libero. Do Stoczni dołączyli poza wspomnianymi przyjmującymi rozgrywający Łukasz Żygadło i Lukas Tichacek, środkowy Simon Van De Voorde, a także atakujący Bartosz Kurek.

ZOBACZ WIDEO Rok temu był płacz, dziś jest złoto. Paulina Guba: życie przewróciło się do góry nogamiRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Bartosz Firszt zagra w więcej niż 10 meczach nadchodzącego sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL