Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trener Marek SolarewiczWP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: trener Marek Solarewicz

Urlopy dobiegły końca. Siatkarki Volleyball Wrocław wznowiły treningi

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Siatkarki Volleyball Wrocław wróciły z urlopów i stawiły się w poniedziałek na pierwszym treningu. Okres przygotowawczy dolnośląskiej ekipy zostanie podzielony na dwie części.

Pierwsza część sezonu przygotowawczego poświęcona będzie zajęciom indywidualnym. Zawodniczki będą miały okazję poznać filozofię pracy trenerów, a także dobrze przyszykować się do drugiej, właściwej części treningów. W sierpniu we Wrocławiu zabraknie jedynie dwóch siatkarek. Natalia Murek i Weronika Wołodko biorą udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski przed turniejem Volley Masters Montreux 2018.

- Zdecydowaliśmy się podzielić okres przygotowawczy na dwie części z wielu względów. Jednym z powodów jest późne rozpoczęcie sezonu, więc uznaliśmy, że zbyt długie bezpośrednie przygotowania nie wyjdą na dobre naszym siatkarkom - wyjaśnia szkoleniowiec Volleyball Wrocław, Marek Solarewicz.

- Rozdzielenie przygotowań na dwie części pozwoli nam też popracować przez pierwsze trzy tygodnie indywidualnie. W tym okresie będziemy pracować w siłowni i w hali. W ostatnim tygodniu sierpnia, zawodniczki dostaną wolny na regenerację. Ponownie spotkamy się 3 września i zaczniemy wówczas właściwe przygotowania do sezonu - dodaje pierwszy trener dolnośląskiej drużyny.

Właściwa część przygotowań rozpocznie się we wrześniu. Wtedy też wrocławianki rozegrają pierwsze przedsezonowe sparingi. Informację o miejscach meczów kontrolnych i obsadach turniejów towarzyskich dolnośląski klub powinien przekazać do mediów już niebawem.

Kadra Volleyball Wrocław na sezon 2018/2019*:

Przyjmujące: Natalia Murek, Roksana Wers, Klaudia Felak, Karolina Piśla.

Rozgrywające: Weronika Wołodko, Natalia Gajewska.

Atakujące: Aleksandra Rasińska.

Środkowe: Anna Łozowska, Aleksandra Ganczarz, Magdalena Soter.

Libero: Karolina Pancewicz, Magdalena Kuziak.

(*dolnośląski klub nie wyklucza zakontraktowania jeszcze jednej siatkarki. W Volleyball Wrocław trwają poszukiwania drugiej atakującej)

ZOBACZ WIDEO "To dobrze, że dużo mówi". Wilfredo Leon chwali Vitala Heynena

Podoba Ci się skład Volleyball Wrocław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL