WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: radość siatkarek Pałacu Bydgoszcz

Pałac Bydgoszcz zaczął przygotowania. Nowe role i znajome twarze

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Bydgoski klub Ligi Siatkówki Kobiet wcześnie rozpoczął okres przygotowawczy do sezonu 2018/2019. Nie tylko siatkarska kadra Pałacu przeszła szereg zmian.

Już w lipcu pojawiały się pierwsze doniesienia na temat zmiany prezesa Pałacu Bydgoszcz, ale klub znad Brdy oficjalnie to potwierdził 14 sierpnia, w pierwszym dniu przygotowań drużyny do nowego sezonu. Waldemar Sagan, jeden z twórców siatkarskiego Pałacu i jego wieloletni prezes, ustąpił z funkcji prezesa spółki KS Pałac Bydgoszcz S.A z powodu stanu zdrowia. Jego funkcję pełnić będzie Piotr Makowski, trener Pałacanek w latach 2004-2008 i w sezonie 2017/2018. Drugim i ostatnim członkiem zarządu został Jarosław Kilanowski, dyrektor klubu. 

Nowy trener Pałacu, Piotr Matela, na pierwszym treningu miał do dyspozycji 13 zawodniczek. Na zajęciach zabrakło słoweńskiej libero Mai Pahor, szykującej się ze swoją kadrą do kwalifikacji mistrzostw Europy i Moniki Jagły, trenującej z reprezentacją Polski juniorek. Były obecne za to siatkarski z ekipy juniorskiej Pałacu, środkowe Marta Becker i Jagoda Januszkiewicz oraz libero Julia Reszelewska, a także testowana przez klub Patrycja Polak (siatkarka Pałacu w latach 2008-2012 i 2014-2015) która ostatni sezon spędziła w dąbrowskim MKS-ie. Oficjalnie potwierdzono, że w barwach bydgoskiej ekipy zobaczymy Ukrainkę Natalię Misiunę, która przedłużyła umowę z klubem.

Jak informuje klubowy portal, do listopadowego rozpoczęcia nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet Pałacanki będą trenowały na własnych obiektach, a we wrześniu rozegrają trzy turnieje towarzyskie: w Poznaniu, Świeciu i Bobolicach, gdzie w dniach od 5 do 7 października odbędzie się Energa Cup. Bydgoski klub zainauguruje rozgrywki LSK wyjazdowym meczem z ŁKS-em Commercecon Łódź (3 listopada), tydzień później pokażą się przed własną publicznością w starciu z Chemikiem Police.

Kadra Pałacu Bydgoszcz na sezon 2018/2019:

Rozgrywające: Małgorzata Andersohn, Magdalena Mazurek.

Atakująca: Tamara Gałucha.

Przyjmujące:
Monika Fedusio, Ewelina Krzywicka, Joanna Kuligowska.

Środkowe:
Kinga Różyńska, Marta Ziółkowska, Natalia Misiuna.

Libero:
Monika Jagła, Maja Pahor.

ZOBACZ WIDEO "To dobrze, że dużo mówi". Wilfredo Leon chwali Vitala Heynena

Czy Pałac Bydgoszcz będzie walczyć o górną połowę tabeli LSK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL