Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Władimir AleknoMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Władimir Alekno

Władimir Alekno o MŚ 2018: Rosja jest poza konkurencją

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Były trener rosyjskich siatkarzy i szkoleniowiec Zenitu Kazań, Władimir Alekno, stwierdził, że Rosja jest zdecydowanym faworytem mistrzostw świata i powinna wrócić z imprezy ze złotym medalem.

Rosyjscy zawodnicy wygrali w tym roku Ligę Narodów i po tym jak do składu dołączyli jeszcze Aleksiej Wierbow, Siergiej Grankin i Aleksander Butko w opinii kibiców i ekspertów stali się głównymi pretendentami do tytułu mistrzów świata. Z taką prognozą zgadza się również Władimir Alekno, który powiedział wprost, że nie widać na horyzoncie zespołu mogącemu przeszkodzić Sbornej w odniesieniu sukcesu.

- Moim zdaniem nie mamy sobie równych, nie widzę dla nas konkurencji. Powinniśmy wygrać te mistrzostwa - twierdzi Alekno.

- Siatkarze, których jeszcze niedawno strach było wypuszczać na boisko, urośli na naszych oczach jako gracze. Decydują o najważniejszych momentach w meczach i grają na światowym poziomie. Przeszli drogę od piskląt do tych, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za losy narodowej drużyny - kontynuuje. 

Władimir Alekno miał ma myśli przede wszystkim Jegora Kljukę, Dmitrija Wołkowa i Iljasa Kurkajewa. To za jego kadencji w reprezentacji wszyscy trzej pierwszy raz dostali szansę gry na międzynarodowym szczeblu i nabrali doświadczenia w kadrze. Zdaniem słynnego szkoleniowca, obecna para podstawowych przyjmujących Sbornej jest już gotowa, by występować w takim klubie jak Zenit Kazań.

- A dlaczego nie? Wystarczy popatrzeć jak Wołkow i Kljuka grają w reprezentacji. Jeśli są gotowi prezentować taki poziom w kadrze, to mogą występować w każdym klubie na świecie - twierdzi Alekno.

Szkoleniowiec Zenitu zamierza w najbliższych latach skupić się jedynie na prowadzeniu klubu, a temat kadry jest dla niego zamknięty. - Nie jestem tam nikomu potrzebny. Trener Siergiej Szlapnikow radzi sobie znakomicie i osiąga spodziewane rezultaty. Nasza kadra zwycięża i nie przeszkadzajmy jej w tym - kończy.

ZOBACZ WIDEO Sofia Ennaoui. Medal zrodzony w bólach

Czy Rosjanie zostaną mistrzami świata 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL