Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reprezentacja Rosji mężczyznWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Reprezentacja Rosji mężczyzn

Rosja gospodarzem kolejnej wielkiej imprezy? Trwają oficjalne rozmowy

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Rozmowy zakulisowe trwają już od dawna, aż w końcu Rosjanie potwierdzili, że starają się o organizację siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn w 2022. Szef FIVB, Ary Graca, spotkał się oficjalnie z ministrem sportu Pawłem Kołobkowem.

Oprócz prezydenta FIVB i Pawła Kołobkowa w spotkaniu wzięły udział osoby, które mają wiele do powiedzenia we wszystkich sprawach związanych z tą dyscypliną. Do pamiątkowej fotografii z oficjalnych rozmów pozowali również m.in. Stanisław Szewczenko, szef rosyjskiej federacji siatkarskiej i ważna figura w CEV oraz prezes tej organizacji Aleksandar Boricić. Minister Kołobkow potwierdził, że jednym z tematów były plany zorganizowania przez Rosję siatkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Reprezentacja Rosji jest głównym faworytem tej imprezy w tym roku. Jej początek już 9 września.

- Mam nadzieję, że nasi zawodnicy będą sobie dobrze radzić i potwierdzą status jednego z faworytów turnieju - powiedział Paweł Kołobkow. - Jeśli chodzi o możliwość przeprowadzenia kolejnych mistrzostw świata w piłce siatkowej wśród drużyn męskich w naszym kraju, to w niedalekiej przyszłości będziemy musieli uzgodnić kilka kwestii organizacyjnych, w tym wybranie miast turnieju - poinformował minister sportu. - Obecnie Rosja dysponuje całą niezbędną infrastrukturą sportową do organizacji takiej imprezy. Mamy ogromną rzeszę fanów siatkówki i jesteśmy gotowi z radością przyjąć u siebie takie zawody - zapewnił.

Rosja była już dwukrotnie organizatorem mistrzostw świata w siatkówce męskiej, ale było to jeszcze za czasów ZSRR, w 1952 i 1962 roku. W 2007 Rosjanie byli gospodarzami mistrzostw Europy, podczas których zdobyli "tylko" srebrny medal, przegrywając sensacyjnie w finale z Hiszpanią prowadzoną przez trenera Andreę Anastasiego. Szkoleniowcem Sbornej był wówczas Władimir Alekno.

ZOBACZ WIDEO Trudne dzieciństwo Sofii Ennaoui. "Samotna matka z dwójką dzieci nie ma łatwo"

Czy Rosjanie powinni zostać gospodarzami MŚ 2022?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL