Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Chemika Police WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police

Garstka siatkarek na starcie przygotowań Chemika Police

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Pięć zawodniczek Chemika Police rozpocznie w piątek okres przygotowań do sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet. To mniej niż połowa zespołu. Dla klubu nie jest to nowa sytuacja.

Przygotowania mistrza Polski do obrony trofeum rozpoczną od badań, a także testów funkcjonalnych i ortopedycznych. Ponadto w piątek pięć siatkarek Chemika Police omówi sprawy organizacyjne ze sztabem szkoleniowym. Będą to Agnieszka Bednarek, Iga Chojnacka, Anna Grejman, Aleksandra Krzos i Natalia Mędrzyk. Chojnacka oraz Grejman są nowymi zawodniczkami w zespole Marcello Abbondanzy.

W poniedziałek policzanki wyjadą na krótki obóz do Wieńca-Zdroju. Będą tam ćwiczyć pod okiem trenera przygotowania fizycznego Łukasza Filipeckiego. To ma być łagodne wprowadzenie w okres przygotowań.

Pozostałe siatkarki Chemika nie rozpoczną treningów w klubie, ponieważ są na zgrupowaniach zespołów narodowych. Reprezentantkami Serbii są Bianka Busa i Sladjana Mirković. Chiaka Ogbogu pomaga Amerykankom, natomiast Martyna Grajber, Marlena Pleśnierowicz, Martyna Łukasik oraz Justyna Łysiak trenują pod okiem selekcjonera reprezentacji Polski, Jacka Nawrockiego. Na ich przyjazd do Polic trenerzy muszą poczekać.

Dla Chemika rozpoczynanie okresu przygotowań w mocno okrojonym składzie nie jest nową sytuacją. Ponad połowa zespołu była nieobecna w Policach, kiedy jego trenerem był Giuseppe Cuccarini. Obecnie za szlifowanie formy mistrzyń Polski odpowiada inny Włoch Marcello Abbondanza.

ZOBACZ WIDEO "To dobrze, że dużo mówi". Wilfredo Leon chwali Vitala Heynena

Czy Marcello Abbondanza dobrze przygotuje Chemika Police do sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL