Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Finlandii mężczyzn

El. ME 2019: przegrane reprezentacji Finlandii i podopiecznych Grzegorza Rysia

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
W 3. kolejce eliminacji do ME 2019, reprezentacja Finlandii (rywal Polski podczas mistrzostw świata) musiała uznać wyższość Rumunii (2:3). Porażkę poniósł też prowadzony przez Grzegorza Rysia Izrael, który przegrał z Estonią 0:3.

Finowie w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy potknęli się już w drugim meczu. Suomi przed własną publicznością polegli po pięciosetowym boju z Rumunami. W rumuńskim zespole błysnął duet Marian Iulian Bala (19 pkt) - Gabriel Cherbeleata (17 pkt). Natomiast najwięcej punktów dla fińskiej drużyny - dwadzieścia - wywalczył Elviss Krastins (były zawodnik Asseco Resovii Rzeszów). 

Większych szans z kadrą Estonii nie mieli Izraelczycy, którzy ulegli rywalowi w trzech partiach. To pierwsza porażka podopiecznych trenera Rysia, a wcześniej wygrali oni z Łotwą.

Wyniki meczów 3. kolejki eliminacji do ME 2019:

Grupa A

Finlandia - Rumunia 2:3 (18:25, 25:21, 22:25, 25:18, 6:15)

Finlandia: Sivula (16), Krastins (20), Porkka (7), Esko (2), Sinkkonen (16), Makinen (1), Kerminen (libero) oraz Breilin (libero), Ronkainen (12), Kaislasalo (3), Tervaportti (1).

Rumunia: Olteanu (8), Spinu (5), Bala (19), Bartha (3), Aciobanitei (5), Cherbeleata (17), Cristudor (libero) oraz Kantor (libero), Ghionea (3), Gheorghita (1), Lica (6), Balean (9).

MiejsceZespółMeczeZ-PSetyPunkty
1.Rumunia22-06:44
2.Finlandia21-15:44
3.Dania20-23:61


Grupa B

Estonia - Izrael 3:0 (25:19, 25:21, 25:15)

MiejsceZespółMeczeZ-PSetyPunkty
1.Estonia22-06:16
2.Izrael21-13:33
3.Łotwa20-21:60


Grupa C

Słowacja - Mołdawia 3:0 (25:15, 25:21, 25:16)

Czarnogóra - Islandia 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)

MiejsceZespółMeczeZ-PSetyPunkty
1.Czarnogóra32-18:37
2.Słowacja32-16:36
3.Mołdawia32-16:55
4.Islandia30-30:90


Grupa D

Portugalia - Austria 3:0 (25:20, 25:23, 25:17)

Chorwacja - Albania 3:1 (25:15, 25:21, 19:25, 25:14)

MiejsceZespółMeczeZ-PSetyPunkty
1.Portugalia33-09:09
2.Austria31-25:74
3.Chorwacja31:24:73
4.Albania31-24:82


Grupa E

Hiszpania - Norwegia 3:1 (25:22, 19:25, 25:22, 25:19)

Białoruś - Gruzja 3:0 (25:13, 25:19, 25:12)

MiejsceZespółMeczeZ-PSetyPunkty
1.Białoruś33-09:38
2.Hiszpania32-18:47
3.Norwegia31-25:63
4.Gruzja30-30:90


Grupa F

Ukraina - Węgry 3:0 (25:15, 27:25, 25:19)

Macedonia - Szwajcaria 2:3 (25:21, 21:25, 23:25, 25:19, 12:15)

MiejsceZespółMeczeZ-PSetyPunkty
1.Ukraina33-09:28
2.Macedonia31-27:84
3.Węgry31-25:83
4.Szwajcaria31-25:83


Grupa G

Grecja - Azerbejdżan 3:0 (25:14, 25:18, 25:13)

Szwecja - Luksemburg 3:1 (22:25, 25:14, 25:17, 25:14)

MiejsceZespółMeczeZ-PSetyPunkty
1.Grecja33-09:09
2.Azerbejdżan32-16:74
3.Szwecja31-25:74
4.Luksemburg30-33:91


ZOBACZ WIDEO Nowy punkt na siatkarskiej mapie Polski. "Mam nadzieję, że wytrenujemy w Zakopanem medale"

Czy Finlandia awansuje na ME 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL