WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: Artur Szalpuk

Memoriał Wagnera. Artur Szalpuk o tytule MVP: Chętnie oddałbym tę nagrodę komuś innemu

Beata Kacperska
Beata Kacperska
W niedzielę Biało-Czerwoni stanęli na najwyższym stopniu podium XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał przyjmujący reprezentacji Polski, Artur Szalpuk.

W ostatnim meczu turnieju, w którym Polacy wygrali z Rosją 3:2, przyjmujący polskiej drużyny zdobył 25 punktów (21 atakiem, 3 zagrywką i 1 blokiem). Jak przyznał tuż po oficjalnej dekoracji, tytuł MVP XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera nie jest dla niego ważnym wyróżnieniem.

- Nie przywiązuję większej wagi do tego tytułu. To było zwycięstwo całej drużyny, nie tylko moje. Bardzo chętnie podzieliłbym tę nagrodę pomiędzy innych zawodników albo oddał ją komuś innemu - powiedział skromnie Artur Szalpuk.

Polacy ostatni turniej towarzyski przed mistrzostwami świata zakończyli z kompletem zwycięstw. Wygrali z Kanadą (3:0), Francją (3:2) i Rosją (3:2). Podopieczni trenera Vitala Heynena nie popadają jednak w hurraoptymizm z tego powodu. Mają bowiem świadomość, że ich gra nie jest jeszcze doskonała.

- Jestem szczęśliwy, że nasza gra z dnia na dzień na tym turnieju wyglądała lepiej, ale jest jeszcze parę rzeczy w naszej grze do poprawienia. Memoriał to było przetarcie przed mistrzostwami. Mogliśmy sprawdzić się w warunkach meczowych. Te sparingi z Kamerunem były fajne, ale chcieliśmy zmierzyć się z tymi lepszymi drużynami - zaznaczył przyjmujący reprezentacji Polski.

Tuż przed rozpoczęciem MŚ 2018 Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Belgii. Sparingi odbędą się 4 i 5 września w Szczecinie. Co ciekawe, drużynę belgijską prowadzi obecnie trener Lotosu Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi. Jak stwierdził Artur Szalpuk, który w ostatnim sezonie PlusLigi występował w gdańskim zespole, będzie to dla niego interesująca konfrontacja.

- Bardzo chętnie spotkam się z trenerem Anastasim po przeciwnej stronie siatki. On często lubi krzyczeć coś pod siatką do innych zawodników, więc myślę, że będzie to ciekawe, sportowe spotkanie - skomentował 23-letni zawodnik.

W poniedziałek (27 sierpnia) siatkarze polskiej drużyny dostali dzień wolnego. Przygotowania do mistrzostw świata wznowią we wtorek, kiedy to zespół zamelduje się w Spale.

ZOBACZ WIDEO Bieniek na jedno pytanie nie chciał odpowiedzieć. "Jeszcze będę się musiał tłumaczyć"

Czy Polacy obronią tytuł mistrzów świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL