Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominika Sobolska WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Dominika Sobolska

Dominika Sobolska trafiła do ligi tureckiej

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Była środkowa BKS-u Profi Credit Bielsko Biała zagra w Vestel Venus Sultanlar Lidze, w klubie Canakkale Belediyesi. Dla Sobolskiej będzie to pierwszy sezon spędzony w tureckiej ekstraklasie.

Çanakkale Belediyesi co prawda zajął w ostatnim sezonie tureckiej ekstraklasy 11. miejsce i powinien spaść do niższej kategorii rozgrywek, ale mimo to wystąpi w kolejnej edycji Vestel Venus Sultanlar Ligi, zastępując wycofujący się z ekstraklasy Seramiksan. Nie jest to klub obcy polskim kibicom, w sezonie 2014/2015 w Çanakkale występowały Kinga Kasprzak i Elżbieta Skowrońska (obecnie Nykiel). Teraz będzie w nim grała Dominika Sobolska, polsko-belgijska środkowa, której ostatnią drużyną był BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Reprezentantka Belgii, która w Polsce występowała także w klubach z Wrocławia, Polic, Dąbrowy Górniczej, była w ostatnim czasie wiązana z Chemikiem Police, jednak tureckie media donoszą, że transfer Sobolskiej to kwestia czasu i oficjalne podpisanie umowy nastąpi w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie w tureckiej ekstraklasie występowała Maja Tokarska (Besiktas Stambuł), a na jej zapleczu w Ankara Karayollari grała Anna Grejman.

Na razie niewiele wiadomo o składzie Çanakkale Belediyesi na najbliższy sezon. Trenerem drużyny zostanie Serb Dragan Nesić, na rozegraniu zobaczymy Cansu Aydinogullari, atakującą będzie Melis Durul, a na przyjęciu zagra Birgül Güler. Tytułu mistrzowskiego Vestel Venus Sultanlar Ligi bronić będzie VakifBank Stambuł.

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak: Postępy w zagrywce cieszą najbardziej

Czy Dominika Sobolska poradzi sobie w tureckiej ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL